سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: سومین رزمایش سراسری رؤیت‌پذیری کنتورهای هوشمند مراکز حساس بخش آب برگزار شد

سومین رزمایش سراسری رؤیت‌پذیری کنتورهای هوشمند مراکز حساس بخش آب برگزار شد

سومین رزمایش سراسری رؤیت‌پذیری کنتورهای هوشمند مولدهای برق اضطراری مراکز و تأسیسات حساس بخش آب کشور در مرکز پایش صنعت برق کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری آب ایران، رزمایش سراسری رؤیت‌پذیری کنتورهای فهام به استناد مصوبه هیئت وزیران به شماره 26743/ت 59790 ﻫ مورخ ۲۴/۰۲/۱۴۰۱ با موضوع «دستورالعمل اجرایی حفظ پایداری شبکه سراسری برق کشور در ایام گرم سال» و در راستای انجام مصوبات بیست و هشتمین جلسه کارگروه مدیریت تقاضا و مدیریت برق و انرژی وزارت نیرو و دستور مقام عالی وزارت در خصوص به‌کارگیری مولدهای برق اضطراری در اختیار شرکت‌های تابعه وزارت نیرو در زمان اوج بار برگزار شد.

این مانور یک روزه، با هدف ارزیابی شرایط و وضعیت کارکرد و ایجاد آماده به‌کاری حداکثری در مولدهای برق اضطراری ساختمان ستاد این شرکت و مراکز اداری اصلی، سدها، مراکز و تأسیسات پمپاژ، چاه‌های آب شرب شرکت‌های آب منطقه‌ای کشور و سازمان آب و برق خوزستان و شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، با برنامه‌ریزی لازم جهت استفاده حداکثری از ظرفیت مولدهای برق اضطراری حوزه شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو در مدیریت و گذر موقت از اوج مصرف برق سال ۱۴۰۳، راس ساعت ۱۰:۰۰ صبح امروز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت به‌صورت همزمان و برخط در مرکز پایش صنعت برق کشور و شرکت‌های توزیع نیروی برق و آب منطقه‌ای استان‌ها برگزار شد.

در این رزمایش سراسری، وضعیت آماده به‌کاری مولدهای برق اضطراری (دیزل ژنراتورها) که کنتور هوشمند (طرح فهام) رؤیت‌پذیر در آنجا نصب است، مورد ارزیابی قرارگرفت.

در این رزمایش، شرکت‌ها به ترتیب و برخط به ارائه گزارش و نقطه نظرات و بعضا اشکالات، نواقص و کمبود‌های موجود در مجموعه خود در این زمینه پرداختند.

این رزمایش با تأکید بر جبران اشکالات و نواقص موجود، تکمیل اقدامات نصب کنتورهای فهام در مراکز و تأسیسات دارای اولویت باقیمانده و برقراری شرایط تعامل و همکاری حداکثری فی مابین شرکت‌های آب منطقه‌ای و توزیع نیروی برق استان‌ها به‌منظور مدیریت مؤثر و هدفمند در ایام پیک مصارف آب و برق در ماه‌های گرم پیش‌رو پایان یافت.

کد خبر: 73957
  تاریخ خبر : 1403/02/31
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/01
 معصومه خداوردیان
 126