سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: خروجی سد زاینده رود افزایش می‌یابد

به منظور توزیع آب کشاورزی؛

خروجی سد زاینده رود افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: به منظور توزیع آب کشاورزی خروجی سد زاینده‌رود افزایش می یابد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، حسن ساسانی مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: با توجه به درخواست سازمان جهاد کشاورزی و صنف کشاورزان مقرر شد خروجی سد زاینده‌رود اوایل هفته آینده افزایش یابد.

وی افزود: با توجه به افزایش دما در ماه‌های اخیر و کاهش ۵۰ درصدی بارش‌ها در ایستگاه شاخص حوضه زاینده‌رود چلگرد و ضرورت نوبت تأمین آب برای ادامه آبیاری کشت کشاورزان، در جلسه کارگروه سازگاری مقرر شد با رعایت تضمینی آب شرب پایدار از روز یکشنبه ۲۹ بهمن خروجی سد زاینده‌رود با تأیید اصناف کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی افزایش یابد.

ساسانی تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر بارندگی‌های امروز و فردا توافق شد که در صورت وقوع بارش مؤثر، زمان رهاسازی آب با هماهنگی اصناف کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی استان مجددا بررسی و اعلام شود. 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان میزان آب ذخیره شده در مخزن سد زاینده رود را ۲۶۸ میلیون مترمکعب اعلام و اضافه کرد: متوسط حجم سد زاینده‌رود در میانگین بلند مدت ۶۱۵ میلیون متر مکعب ثبت شده است.  

ساسانی یادآور شد: میزان میانگین بارش در سال آبی جاری ۴۴۵ میلیمتر اعلام شده که در زمان مشابه سال گذشته ۹۱۲میلیمتر بوده است.

کد خبر: 72102
  تاریخ خبر : 1402/11/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/11/27
 پرستو ایران پور
 343