شنبه, 19 آذر 1401
عناوین خبری
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی:

حجم آب دریاچه ارومیه به ۱.۱۷ میلیارد مترمکعب رسید

رستگاری، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در اولین جلسه دبیر خانه کار گروه استانی نجات دریاچه ارومیه گفت: دریاچه ارومیه در حال حاضر یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون مترمکعب آب دارد.

  اخبار ملی بخش آب
  آذربایجان غربی
  1401/09/15
به میزبانی شرکت آب منطقه‌ای استان فارس برگزار شد

اولین کارگروه تخصصی اجرایی باشگاه بهینه کاوی بهره‌وری

کارگروه تخصصی اجرایی باشگاه بهینه کاوی بهر‌ه وری با حضور مدیر کل دفتر توسعه و فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی درشرکت آب منطقه ای فارس برگزار شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1401/09/14
با حضور رئیس جمهور

بهره برداری رسمی از سامانه آبرسانی به سنندج از سد آزاد، آغاز شد

طرح تأمین آب شرب شهرستان سنندج از محل سد آزاد، با حضور رئیس جمهور، وزیر نیرو، استاندار و جمعی از مدیران استانی به شکل رسمی افتتاح و به بهره برداری رسید.

  اخبار ملی بخش آب
  کردستان
  1401/09/10
رئیس جمهور در مراسم بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به سنندج:

کوتاه کردن زمان تکمیل طرح آبرسانی به سنندج از مصادیق کار مجاهدانه و انقلابی است

رئیس جمهور با بیان اینکه کوتاه کردن زمان تکمیل طرح آبرسانی به سنندج از مصادیق کار مجاهدانه و انقلابی است، افزود: معتقدیم همین مدل و روش را می‌شود در دیگر نقاط کشور هم دنبال کرد تا کارها سریع‌تر به نتیجه برسد.

  اخبار ملی بخش آب
  1401/09/10

وزیر نیرو: توسعه ظرفیت‌های آبی کردستان در دستور کار است

علی اکبر محرابیان ظهر پنج شنبه در اجتماع بزرگ مردم کردستان در سالن آزادی سنندج اظهار کرد: کردستان ظرفیت‌های بزرگی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، گردشگری و معدنی دارد و کلید توسعه این استان آب است.

  اخبار ملی بخش آب
  1401/09/10
فیروز قاسم‌زاده در نهمین نشست خبری سخنگوی صنعت آب کشور :

مخازن سد‌های تهران 21 درصد کاهش آب دارد/ سد چم‌شیر کیفیت آب رودخانه زهره را بهبود می‌بخشد

میزان بارندگی از ابتدای سال آبی تا کنون به 28 میلیمتر رسیده که با اندک اختلاف، مشابه سال گذشته، کشور با 16 درصد کاهش بارندگی مواجه است. به گزارش خبرگزاری آب ایران، فیروز قاسم‌زاده سخنگوی صنعت آب ضمن بیان این مطلب در نهمین نشست خبری که با جمعی از خبرنگاران رسانه‌های مختلف کشور در سالن اجتماعات شرکت‌ مدیریت منابع آب ایران برگزار شد، اظهار داشت: تمرکز بارندگی‌های اخیر در غرب کشور، جایی که سامانه ذخیره سازی آبهای کشور مستقر هستند، موجب پر شدگی مخازن سدها در این منطقه شد. وی ادامه داد: خوشبختانه علیرغم کاهش بارندگی در مناطق دیگر، این بارش‌ها، ورودی مخازن سدهای کشور را از ابتدای سال آبی جاری به 7/2 میلیارد متر مکعب رساند که این میزان وردی در مقایسه با سال گذشته رشد پرشدگی مخازن را به 13 درصد رساند. وی با اشاره به کاهش 5 درصدی خروجی مخازن سدها نسبت به سال گذشته، توضیح داد : مخازن سدهای کشور نسبت به سال گذشته 5 درصد کاهش داشته و با 8/3 میلیارد متر مکعب آب، مخازن سدها در حال حاضر 37 درصد پر شدگی دارد که معادل 18 میلیارد آب می‌باشد و به این ترتیب از ابتدای سال آبی تا کنون در مقایسه با سال گذشته، حجم مخازن سد‌ها 2 درصد افزایش داشته‌اند. قاسم‌زاده به متغیر بودن میزان پرشدگی مخازن سدهای مختلف در کشور اشاره کرد و افزود: در صد پر شدگی سدها در پهنه کشور و در مناطق مختلف یکسان نیست و در دامنه وسیع متغیر می‌باشد. سدهای هستند که میزان پر شدگی آنها به 10 تا 11 درصد می‌رسد و نیز از سوی دیگر سد های وجود دارند که حجم پرشدگی مخازنشان به 70 تا 80 درصد نیز می‌رسد. سخنگوی صنعت آب با اشاره به کاهش 70 درصدی بارندگی در استان تهران نسبت به سال گذشته توضیح داد: استان تهران با کاهش 70 درصدی بارندگی، تداوم سال‌های خشک را تجربه می‌کند و حجم مخازن سد‌های تهران با 16 درصد پر شدگی نسبت به سال گذشته، 21 درصد با کاهش آب مواجه است. وی در خصوص هدف و اهمیت ساخت سد چم شیر توضیح داد: بر اساس ارزیابی و مطالعات کیفی مراجع مختلف علمی و زیست محیطی که بر روی سد چم‌شیر انجام شده، این سد نه فقط کیفیت آب رودخانه را پائین نمی‌آورد و خطری را متوجه محیط زیست نمی‌کند بلکه موجب بالا رفتن کیفیت آب رودخانه زهره نیز خواهد شد. رود‌خانه زهره در ماه‌های پر بارش سیلابی و در مواقع دیگر دبی پایه در جریان است با توجه به بستر رودخانه، شوری رودخانه در محل سد یک عددی است و درپائین دست یعنی در نقطه تلاقی آن با دریا، شوری آب به سه برابر می رسد. هدف از ساخت این سد ذخیره سازی سیلاب‌ها و کنترل شوری رودخانه در پائین دست با مدیریت رهاسازی آب سد است. در پایان این نشست قاسم زاده به سوالات خبرنگاران در حوزه‌های مختلف صنعت آب پاسخ داد.

  اخبار ملی بخش آب
  1401/09/07
مجری مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق ایران:

طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مجری مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور گفت: این طرح ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیشرفت طرح در خراسان رضوی به ۲۵ درصد رسیده است

  اخبار ملی بخش آب
  خراسان رضوی
  1401/09/05

تفاهم نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی در حوزه سازه های آبی و تاریخی استان قزوین منعقد شد

تفاهم نامه همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی در حوزه سازه های آبی و تاریخی استان قزوین در نشستی با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و روابط عمومی شرکت مدیریت منابع آب ایران، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین، سرپرست مرکز بین المللی قنات و سازه های تاریخی آبی، رئیس کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران و مسئول کمیته منطقه ای آبیاری و زهکشی استان قزوین، منعقد گردید.

  اخبار ملی بخش آب
  قزوین
  1401/09/05
به میزبانی شرکت آب منطقه ای بوشهر برگزار شد

نشست شورای فرهنگی منطقه 5 کشور

سومین نشست فصلی شورای فرهنگی منطقه 5 شرکت مدیریت منابع آب ایران، به میزبانی شرکت آب منطقه ای بوشهر برگزار شد.

  اخبار ملی بخش آب
  بوشهر
  1401/09/02
معاون آب و آبفای وزیر نیرو طی سفر یک روزه به استان مرکزی اعلام کرد:

اصلاح اقتصاد آب در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد

محمد جوانبخت ، در سفر یک روزه به استان مرکزی، از روند اجرای پروژه رینگ کمربند جنوبی انتقال آب سد کمال صالح به شهر اراک، تصفیه خانه آب اراک و مجموعه ورزشی شرکت آب منطقه ای مرکزی، پروژه آب‌رسانی مجتمع امیرکبیر و تصفیه خانه فاضلاب اراک بازدید و با استاندار این استان دیدار و گفت و گو کرد.

  اخبار ملی بخش آب
  مرکزی
  1401/09/02

تفاهم نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی در حوزه سازه‌های آبی و تاریخی استان قزوین منعقد شد

تفاهم نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی در حوزه سازه‌های آبی و تاریخی بین شرکت سهامی آب منطقه‌ای قزوین، کمیته منطقه‌ای آبیاری و زهکشی قزوین، گنجینه ملی آب ایران و مرکز بین المللی قنات و سازه‌های تاریخی آبی قزوین منعقد شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1401/09/02
در بازدید رییس حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی تاکید شد:

طرح اضطراری تامین آب منطقه سیستان و شهر زاهدان به صورت ویژه پیگیری می شود

علی پوراحمد، رییس حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی شرکت مدیریت منابع آب، طی بازدیدی از روند اجرایی طرح‌های و پروژهای تامین آب منطقه سیستان و شهر زاهدان گفت: برای به موفقیت رساندن هر چه سریع تر این طرح اضطراری، می بایست طبق زمانبندی که وزارت نیرو برای اجرایی کردن آن به مسئولانه مربوطه ابلاغ کرد، عمل نمود.

  اخبار ملی بخش آب
  سیستان و بلوچستان
  1401/09/01
دومین الگوبرداری از بازار آب خواف ؛

صدای بازار آب به خراسان شمالی رسید

رئیس اداره منابع آب شهرستان خواف گفت: بازار آب خواف به عنوان اولین بازار آب کشور با هدف توزیع عادلانه آب و تامین آب صنایع از محل مازاد آب کشاورزی و بدون تخصیص جدید ایجاد شد.

  اخبار ملی بخش آب
  خراسان رضوی
  1401/09/01
مدیر کل تحقیق، توسعه، فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی :

هدف استقرار باشگاه بهینه کاوی بهره وری، به اشتراک گذاشتن تجربیات شرکت های آب منطقه ای است

اولین جلسه باشگاه بهینه کاوی بهره وری با حضور اعضای کارگروه و نمایندگان شرکت های آب منطقه ای در محل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1401/08/30
فیروز قاسم زاده، سخنگوی صنعت آب:

سد مهاباد دچار آتش سوزی نشده است

زباله و علف‌های جمع شده در پشت دریچه‌ها و تاج سد مهاباد واقع در استان آذربایجان غربی، برای پاکسازی هر سال در یک نقطه سوزانده می‌شود.

  اخبار ملی بخش آب
  1401/08/30
با حضور معاونان مطالعات پایه و تخصیص حوضه‌های آبریز

نشست معرفی سامانه سنجش و پایش منابع آب برگزار شد

به کوشش دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه¬ای خراسان رضوی و با هماهنگی حوضه آبریز فلات مرکزی و مرزی شرق، جلسه ویدئو کنفرانس برای ارائه سامانه سنجش و پایش منابع آب با حضور معاونت¬های مطالعات پایه و تخصیص حوضه¬های آبریز و دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه¬ای خراسان رضوی برگزار شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1401/08/29

نخستین رساله دکتری با موضوع ;حکمرانی آب; در دانشگاه تبریز دفاع شد

نخستین رساله دکتری با موضوع "حکمرانی آب" با حمایت شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی، در دانشگاه تبریز ارائه شد.

  اخبار ملی بخش آب
  آذربایجان شرقی
  1401/08/29
فیروز قاسم زاده، سخنگوی صنعت آب:

شرط عبور تهران از بحران بی آبی، مدیریت مصرف توسط شهروندان است

پایه اصلی گذر از بحران کم آبی در تهران، شهروندان هستند. اگر مدیریت مصرف توسط شهروندان تهرانی رعایت شود می توان گفت که از بحران کم آبی گذر خواهیم کرد.

  اخبار ملی بخش آب
  1401/08/28
مقام معظم رهبری در دیدار با مردم اصفهان:

اقدامات خوبی برای مسئله آب استان اصفهان در حال انجام است

مقام معظم رهبری در دیدار با صدها نفر از مردم اصفهان در حسینیه امام خمینی(ره)، مسئله آب اصفهان را مسئله مهمی دانست و ضمن تایید تلاش مسئولان در این زمینه بر پیگیری آن تاکید نمود.

  اخبار ملی بخش آب
  1401/08/28

مصوبه سفر رییس جمهوری برای سد بیدواز اسفراین در کمتر از چهار ماه محقق شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی اعلام کرد: مصوبه سفر رییس جمهوری در مورد پروژه علاج بخشی سد بیدواز اسفراین در کمتر از چهار ماه محقق شد.

  اخبار ملی بخش آب
  خراسان شمالی
  1401/08/28

علی پوراحمد به عنوان رئیس حوضه آبریز فلات مرکزی و حوضه‌های شرقی کشور منصوب شد

طی حکمی از سوی محمد جوانبخت، معاون وزیر نیرو در امور آب و آب و فاضلاب، علی پوراحمد به عنوان رئیس حوضه آبریز فلات مرکزی و حوضه‌های شرقی کشور منصوب شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1401/08/25

اولین کارگاه آموزشی مدیریت ریسک در بیمه در صنعت آب کشور برگزار شد

اولین کارگاه آموزشی کاربردی مدیریت ریسک و بیمه در صنعت آب در تاریخ 18 آبان ماه در محل مرکز آموزش های تخصصی دانشگاه شهید بهشتی (پردیس شهید عباسپور) برگزار شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1401/08/25
در شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد:

سومین جلسه کارگروه راهبری مدیریت کیفی حوضه آبریز ارس

سومین جلسه کارگروه راهبری مدیریت کیفی حوضه آبریز ارس در شرکت مدیریت منابع آب ایران با حضور مدیران و معاونان شرکت‌های مدیریت منابع آب‌ایران، آب منطقه‌ای، ‌آب و فاضلاب‌ کشور، آبفای استانی، سازمان حفاظت محیط زیست و ادارات کل محیط زیست استان‌ها برگزار شد.

  اخبار ملی بخش آب
  1401/08/23
در اجرای پروژه‌های طرح احیاء تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی:

شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی رتبه اول را کسب کرد

شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی ،در عملکرد اجرای پروژه‌های طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در سال 1400 حائز رتبه اول شد.

  اخبار ملی بخش آب
  خراسان جنوبی
  1401/08/22
مدیر روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان:

آب برای کشت پائیزه کشاورزان خوزستانی رهاسازی شد

مدیر روابط عمومی سازمان آب وبرق خوزستان از شروع رها سازی آب برای برای تامین آب مورد نیاز کشت پاییزه در خوزستان خبر داد.

  اخبار ملی بخش آب
  آب و برق خوزستان
  1401/08/21

بازدید رئیس جمهور از پروژه خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین

رییس جمهور به همراه وزیر نیرو، معاون اجرایی و هیئت همراه، ضمن بازدید از پروژه خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ‏ورامین، از نزدیک در جریان کم و کیف روند تکمیل این پروژه قرار گرفت. ‏

  اخبار ملی بخش آب
  تهران
  1401/08/19

تفاهم نامه همکاری حوضه آبریزرودخانه اترک و حوضه های شمالی و موسسه تحقیقات آب به امضاء رسید

به منظور حل مشکلات هیدرولیکی و اکولوژیکی دریای خزر، با حضور ارسلان هاشمی و محمد رضا کاویان پور تفاهم نامه همکاری بین حوزه آبریز رودخانه اترک و حوضه های شمالی و موسسه تحقیقات آب به امضاء رسید.

  اخبار ملی بخش آب
  1401/08/17

چهارمین جلسه کارگروه کشوری محیط زیست و کیفیت منابع آب در مشهد برگزار شد

با حضور نمایندگان شرکت های آب منطقه ای کرمان ، تهران ، البرز ، قزوین ، سیستان و بلوچستان ، خراسان های جنوبی و رضوی، چهارمین جلسه کارگروه کشوری محیط زیست و کیفیت منابع آب و با حضور فاضلی مدیر عامل و کارشناسان شرکت مدیریت منابع آب کرمان برگزار شد .

  اخبار ملی بخش آب
  کرمان
  1401/08/18

هفتمین کنفرانس ملی سیستم اطلاعات مکانی (GIS) در صنعت آب و برق

هفتمین کنفرانس ملی سیستم اطلاعات مکانی (GIS) در صنعت آب و برق با هدف دستیابی به آخرین یافته های علمی و پژوهشی GIS در ایران و جهان و تبادل تجربیات حاصله در صنعت آب و برق کشور در اسفندماه 1401 توسط وزارت نیرو و به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ برگزار خواهد شد .

  اخبار ملی بخش آب
  1401/08/17

آغاز الگوبرداری از بازار آب خواف در کشور

الگوبرداری از بازار آب «خواف» در کشور آغاز شد

  اخبار ملی بخش آب
  خراسان رضوی
  1401/08/16
« 1 2 3 4 ... 5 56 » صفحه: