جمعه, 29 تیر 1403
مشروح خبر :: جلب مشارکت مردمی در بهبود و مدیریت آبخوان‌های استان ضرورت دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان:

جلب مشارکت مردمی در بهبود و مدیریت آبخوان‌های استان ضرورت دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: با همکاری آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی و نمایندگان کشاورزان امکان‌سنجی و شناسایی طرح‌ها رویکرد جلب مشارکت‌های مردم جهت کمک به بهبود و مدیریت آبخوان‌های استان ضروری است.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط‌عمومی شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان، جمشید عیدانی مدیرعامل این شرکت در دیدار با نمایندگان کشاورزان و مردم شهرستان‌های میناب و رودان در خصوص تعیین نحوه الگوی کشت، تشریح پتانسیل آبی دشت‌های استان و طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی پرداخت در ضمن تبریک هفته صرفه‌جویی در مصرف آب، اظهار کرد: آب به‌عنوان یکی از مواهب طبیعی برای حیات انسان لازم و ضروری است؛ ازاین‌رو برای حفاظت و حراست از این نعمت باید تلاش‌ها فراوانی حاصل شود.

 وی افزود: به توجه به شرایط اقلیمی گرم و خشک هرمزگان و کاهش بارندگی در سال‌های اخیر شاهد کمبود آب‌های سطحی و زیر زمینی آب در بستر رودخانه‌ها و منابع زیر سطحی هستیم که می‌طلبد در صرفه‌جویی و مصرف بهینه این نعمت خدادادی دقت لازم صورت پذیرد.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای هرمزگان بیان کرد: یکی از فرصت‌های موجود تشکیل کارگروهی متشکل از کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای و سازمان جهاد کشاورزی و نمایندگان جامعه کشاورزان استان به‌منظور امکان‌سنجی و شناسایی طرح‌ها رویکرد جلب مشارکت‌های مردم جهت کمک به بهبود و مدیریت آبخوان‌های استان است.

عیدانی عنوان کرد: ازاین‌رو با همکاری جهاد کشاورزی و مشارکت جامعه کشاورزان شهرستان میناب و رودان نیاز آبی و زمان کارکردهای چاه‌های آب کشاورزان را بر اساس الگوی کشت غالب در منطقه مورد بررسی کارشناسی قرار دهد.

وی به تشکیل مستمر شورای آب و کشاورزی با نمایندگان کشاورزان و جهاد کشاورزی و نظارت نمایندگان اشاره کرد و ادامه داد: گزارشی در خصوص میزان کشت در اراضی ملی با اولویت اراضی دارای چاه مجاز تهیه و به منابع طبیعی ارسال شود.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: کشاورزان شبکه شمالی میناب جهت تأمین آب از سدهای شمیل و نیان برای فصل زراعی پاییزه به شرکت آب منطقه‌ای جهت طرح موضوع در شورای حفاظت منابع آب استان اقدام کند.

عیدانی خاطرنشان کرد: کشاورزان چاه‌های که امکان صدور پروانه بهره‌برداری برای آنها وجود دارد تا پایان سال فرصت دارند نسبت به پیگیری پروانه بهره‌برداری اقدامات لازم را انجام دهند.

کد خبر: 74618
  تاریخ خبر : 1403/04/04
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/04/04
 کارشناس روابط عمومی ۲
 111