سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: ضرورت استفاده از ظرفیت ائمه جمعه در فرهنگ‌سازی مصرف آب

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان در دیدار با امام جمعه شهرستان انار مطرح کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت ائمه جمعه در فرهنگ‌سازی مصرف آب

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان در دیدار با امام جمعه شهرستان انار بر ضرورت استفاده از ظرفیت ائمه جمعه در فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ صرفه‌جویی مصرف آب تأکید کرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کرمان، حمید علیدادی سلیمانی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت در دیدار با علی اکبر علیدادی سلیمانی امام جمعه شهرستان انار با تشریح وضعیت منابع آب استان گفت: همانگونه که سیدالشهدای خدمت آیت‌الله رئیسی برای حل مشکلات و خدمت به مردم تلاش کردند و در این راه شهید شدند، اکنون نیز همه ما وظیفه داریم با تلاش‌ مستمر و همکاری بین دستگاهی، کم آبی را مدیریت کنیم و در این راستا ائمه جمعه نقش محوری و کلیدی دارند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان تصریح کرد: در مسائل فرهنگی روحانیون می‌توانند پیشقدم باشند و تریبون نماز جمعه اثرگذارترین جایگاه در القاء مسائل فرهنگی به جامعه است.

علیدادی سلیمانی گفت: استان کرمان در منطقه‌ای واقع شده است که کمترین نزولات آسمانی را در کشور دارد و میزان بارندگی در این استان نسبت به میانگین جهانی و کشوری در سطح پایین‌تری قرار دارد.

وی افزود: برداشت آب از منابع زیرزمینی استان بیش از میزان آب تجدیدپذیر است و این امر باعث افت سفره‌های آب زیرزمینی در سطح استان شده است. 

علیدادی سلیمانی اظهار داشت: در حال حاضر اغلب دشت‌های استان ممنوعه است و یکی از مشکلات خصوصا در جنوب استان کرمان، حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت بی‌رویه از سفره‌های آب زیرزمینی است.

حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی نیز ضمن تشکر و قدردانی از همکاری مدیرعامل و کارکنان شرکت آب منطقه‌ای کرمان، بیان داشت: آب یکی از مهمترین موضوعات استان است و حداکثر همکاری در این خصوص برای فرهنگ‌سازی صورت خواهد گرفت.

کد خبر: 74070
  تاریخ خبر : 1403/03/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/07
 مهران ملامحمدی
 72