سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: سد ایالو آماده بهره‌برداری است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان:

سد ایالو آماده بهره‌برداری است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان در دیدار با فرماندار ماهنشان با ارائه گزارشی از وضعیت طرح‌های مهم آبی استان، از آماده بهره‌برداری بودن سد ایالو خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای زنجان، فرماندار ماهنشان با حضور در شرکت آب منطقه‌ای زنجان با رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات حوزه منابع آبی شهرستان ماهنشان گفتگو کرد.

اکبر باقری مدیرعامل این شرکت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت به ویژه رئیس جمهور شهید آیت‌الله رئیسی اظهار داشت: ادامه راه شهید آیت‌الله رئیسی، خدمت صادقانه و بی‌منت به مردم است و این رفتار و منش سیدالشهدای خدمت، چراغ روشنی است که این شرکت الگو و اسوه خود قرار داده است.

باقری در ادامه به احداث سد ایالو در شهرستان ماهنشان و شهر دندی اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی سد ایالو از جمله بدنه سد، سیستم تخلیه سیلاب (سرریز) و تجهیزات وابسته به‌طور کامل اجرا شده و این سد در سفر دیماه سال گذشته رئیس جمهور فقید جمهوری اسلامی ایران به استان زنجان افتتاح شد و هم اکنون آماده بهره‌برداری است.

وی همچنین به عملیات اجرایی سد مراش نیز اشاره کرد و تصریح کرد: سد مراش با پیشرفت فیزیکی بالغ بر ۷۸ درصد در شهر دندی احداث می‌شود که ۴۰ میلیون مترمکعب حجم مخزن آن بوده و ۲۶ میلیون مترمکعب آب تنظیمی خواهد داشت و حدود ۲.۵ میلیون مترمکعب از آن به مصارف صنعتی اختصاص می‌یابد و در صورت تامین اعتبار لازم امسال آبگیری می شود.

باقری تأکید کرد: هدف اصلی شرکت آب منطقه‌ای زنجان تأمین آب پایدار برای توسعه استان در زمینه اقتصاد و کشاورزی است و این موضوع با مدیریت مصرف بهینه آب تکمیل خواهد شد.

محمدرضا محمدی فرماندار ماهنشان نیز با قدردانی از اقدامات صورت گرفته توسط مدیرعامل و همکاران وی در مجموعه شرکت آب منطقه‌ای زنجان بر همکاری و تعامل هرچه بیشتر در راستای حل مشکلات مردم منطقه تأکید کرد.

محمدی تکمیل پروژه‌های سدسازی را در راستای تأمین آب پایدار برای شهرستان ماهنشان مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: با توجه به مشکلات آب آشامیدنی مردم این منطقه، احداث سد مراش به‌عنوان یک پروژه مهم ملی باید با سرعت بالا پیش برود و از اهداف مهم دولت خدمت نیز تامین آب شرب پایدار و سالم برای مردم منطقه است.

کد خبر: 74048
  تاریخ خبر : 1403/03/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/07
 کارشناس روابط عمومی
 33