سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: سازه و تاسیسات سد رییسعلی دلواری در شرایط پایداری مطلوبی است

سازه و تاسیسات سد رییسعلی دلواری در شرایط پایداری مطلوبی است

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: در نخستین جلسه کمیته ایمنی و پایداری سدهای استان بوشهر، سد رییسعلی دلواری به عنوان مهم ترین سازه آبی این استان از جنبه های مختلف فنی بررسی شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای بوشهر، عبدالطیف عباسی‌نژاد با بیان این مطلب اظهار داشت: کمیته ایمنی و پایداری سدها، با هدف بررسی سازه، تجهیزات هیدرومکانیکال و ابزار دقیق سدهای در حال ساخت و در دست بهره‌برداری است.

وی افزود: اعضای این کمیته شامل متخصصینی از حوزه‌های مختلف، از جمله زمین‌شناس، مکانیک، سازه، برق، عمران و دیگر تخصص‌ها و همچنین اعضای حقوقی با پست‌های سازمانی مرتبط با تاسیسات آبی است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای بوشهر عنوان کرد: در نخستین جلسه کمیته ایمنی و پایداری سدهای استان بوشهر، 10 عضو شامل متخصصین و اساتید دانشگاهی که سوابق علمی و اجرایی در پروژه های مختلفی در سطح کشور داشته‌اند، معاونین و کارشناسان فنی شرکت آب منطقه‌ای بوشهر و شرکت‌های مهندسین مشاور حضور داشتند.

عباسی‌نژاد گفت: رویکرد اصلی این جلسات، بررسی مسائل سازه‌ای، ساختگاه، تجهیزات و مباحث فنی پیرامون سد است تا سازه‌هایی با عمر مفید بالاتر و دوره بهره برداری طولانی تری داشته باشیم.

وی با اشاره به اهمیت سد رییسعلی دلواری در حوزه آبریز حله اظهار کرد: بازدید از این سد به‌عنوان یکی از سازه‌های بزرگِ در حال بهره‌برداری جنوب کشور، چشم‌انداز وسیعی از شرایط پیش‌روی تاسیسات آبی به کارشناسان این بخش خواهد داد و این امر به ایجاد شرایط بهتری در فرآیند ساخت و بهره‌‎برداری از سدها منجر می‌شود.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای بوشهر عنوان کرد: در این بازدید نقاطی از ترازهای مختلف ارتفاعی سد، تاسیسات هیدرومکانیکال، ابزار دقیق، سازه بدنه سد و اتاق کنترل مورد بررسی قرار گرفت و گزارشی از عملکرد این تجهیزات نیز به کارشناسان عضو کمیته ارائه شد.

عبدالطیف عباسی‌نژاد اظهار کرد: در نشست تخصصی پس از بازدید نیز نظرات اعضای جلسه و کارشناسان جهت بهبود عملکرد سد مطرح شد و مصوباتی در این حوزه به منظور حفاظت از این سازه استراتژیک در طول دوران بهره‌برداری ثبت شد.

وی در پایان تاکید کرد: با انجام بازدید میدانی، گزارشات ارائه شده، بحث و بررسی فنی پیرامون موارد فنی و جمع‌بندی نظرات کارشناسان، سد رییسعلی دلواری عملکردی قابل قبول در زمینه ساخت و بهره‌برداری دارد و با اجرای پروتکل‌های بهره‌برداری از این سد، در آینده نیز با بهترین عملکرد نخلستان‌های دشتستان را سیراب خواهد کرد.

کد خبر: 74027
  تاریخ خبر : 1403/03/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/06
 روابط
 47