سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: پیشرفت 90 درصدی پروژه بررسی و عیب یابی سلامت لوله های خط اول انتقال آب در مقابل خوردگی

پیشرفت 90 درصدی پروژه بررسی و عیب یابی سلامت لوله های خط اول انتقال آب در مقابل خوردگی

مدیر تامین و انتقال شرکت آب منطقه‌ای یزد از پیشرفت 90 درصدی اجرای عملیات بررسی و عیب یابی ایستگاه‌های حفاظت از خوردگی لوله های خط اول انتقال آب به استان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد، گلستانی مقدم مدیر تامین و انتقال آب این شرکت گفت: پروژه بررسی شرایط حفاظت از خوردگی خط اول انتقال آب به استان با پیشرفت ۹۰ درصدی در حال ادامه است.

وی با بیان اینکه اعتبار این پروژه ۱۵ میلیارد ریال است، افزود: عملیات اجرایی این پروژه در دو بخش شناسایی وضعیت حفاظتی لوله و عملکرد ایستگاههای تزریق جریان حفاظتی در حال انجام است. 

گلستانی مقدم در ادامه گفت: بررسی شرایط پوشش لوله در قسمت هایی از محدوده یزد تا میبد، قورتان تا اژیه و منطقه مبارکه مجموعاً به‌طول ۹۰ کیلومتر، به‌وسیله دستگاه تست پوشش لوله (DCVG) انجام گرفته و بازرسی فنی و تخصصی ایستگاه‌های حفاظتی به‌طور کامل انجام شده و گزارش اقدامات از سوی پیمانکار در حال تهیه است.

مدیر تامین و انتقال آب شرکت آب منطقه‌ای یزد هدف از اجرای این پروژه را آنالیز شرایط حفاظت از خوردگی لوله‌های خط انتقال و انجام اصلاحات لازم با توجه به راهکارهای ارائه شده برای بهبود شرایط حفاظت از خوردگی و افزایش طول عمر لوله دانست.

کد خبر: 74024
  تاریخ خبر : 1403/03/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/06
 روابط عمومی
 56