سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: هشدار سیلاب در زنجان برای هفته جاری/ اتراق در حاشیه رودخانه‌ها ممنوع است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان مطرح کرد:

هشدار سیلاب در زنجان برای هفته جاری/ اتراق در حاشیه رودخانه‌ها ممنوع است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان در خصوص احتمال بارش شدید باران و سیلابی شدن رودخانه‌های استان در روزهای پیش رو هشدار داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای زنجان، اکبر باقری مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: بر پایه اعلام سازمان هواشناسی کشور مبنی بر ورود سامانه‌های بارشی از سمت غرب کشور و گسترش آن به استان‌های واقع در شمال غرب، غرب احتمال بارش شدید باران و وقوع سیلاب در رودخانه‌ها و مسیل های سطح استان وجود خواهد داشت.

وی افزود: باتوجه به شرایط بارشی در فصل بهار، امکان وقوع سیلاب‌های شدید در سطح حوضه‌های آبریز، رودخانه‌ها و مسیل‌های استان زنجان دور از انتظار نیست.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان با هشدار به مسافران و گردشگران گفت: گردشگران که در این روزها قصد گردش و تفریح در اطراف رودخانه‌ها و مسیل های اطراف زنجان را دارند، باید نسبت به هشدارهایی که توسط سازمان‌های مربوطه اعلام می‌شود توجه جدی داشته باشند.

باقری با بیان اینکه اکیپ‌های گشت و بازرسی شرکت آب منطقه‌ای زنجان جهت پایش رودخانه‌ها وسیلاب های احتمالی حضور میدانی دارند، ادامه داد: عدم توقف و نصب چادرهای مسافرتی در اطراف و بستر رودخانه‌ها حتی رودخانه‌ها و مسیل‌های خشک، عبور نکردن از عرض جریان‌های سیلابی و توقف در کنار جریان سیلاب برای مشاهده و یا تصویربرداری و توجه جدی به هشدارهای مسؤولان و مأموران در هنگام وقوع سیل، باید مورد توجه جدی گردشگران قرار داشته باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان همچنین در پایان یادآور شد: بنرهای هشدار سیل در حاشیه رودخانه‌ها و محل‌های ورودی مکان‌های گردشگری نیز توسط این شرکت نصب شده است که شهروندان باید به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشند.

کد خبر: 74023
  تاریخ خبر : 1403/03/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/06
 کارشناس روابط عمومی
 45