سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: حضور مهربانانه شهید جمهور در حلقه کارگران پروژه خط دوم انتقال آب شرب شیراز

حضور مهربانانه شهید جمهور در حلقه کارگران پروژه خط دوم انتقال آب شرب شیراز

بیان روایت مدیر عامل آب منطقه‌ای از مراسم رسمی افتتاح پروژه خط دوم آب شرب شیراز توسط آیت الله ابراهیم رییسی

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای فارس، سیاوش بدری مدیرعامل این شرکت ضمن تسلیت به مناسبت ضایعه دردناک شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان به بیان خاطراتی از مهرماه ۱۴۰۲ به هنگام افتتاح پروژه خط دوم آب شرب کلانشهر شیراز از سد درودزن پرداخت و گفت: بلافاصله پس از شروع به‌کار دولت سیزدهم، در سفر استانی به فارس، آیت‌الله رئیسی شهید جمهور بعد از اطلاع از اهمیت پروژه مهم خط دوم انتقال آب شرب به کلانشهر شیراز بر اجرای آن تأکید کردند. در نتیجه تأمین اعتبار و سرعت بخشیدن به پیشرفت پروژه مصوب شد.

بدری افزود: بخش انتهایی پروژه که اتفاقاً سخت‌ترین مرحله به دلایلی چون صعب‌العبور بودن و نیز مشکلات ترافیکی داخل شهر بود مهیای افتتاح در دور دوم سفر هیئت دولت به فارس شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه‌ای ادامه داد: با شور و شعف فراوان هماهنگی و چگونگی افتتاح رسمی پروژه با حضور تیم رسانه‌ای و دیگر مراحل تشریفاتی انجام شد. به دستور وزیر محترم نیرو به بنده تکلیف شد در حضور رئیس جمهور بر روی نقشه تهیه شده، توضیحات لازم را در زمانی کوتاه ارائه دهم.

وی اظهار داشت: آماده شدم و به‌طور طبیعی استرس ناشی از طی شدن مراحل نهایی و میزبانی بالاترین مقام اجرایی کشور را با خود داشتم. لحظه موعود فرا رسید. به استقبال رئیس جمهور رفتیم.

بدری گفت: با دیدن چهره رئیس جمهور و سادگی و صمیمیت سرشار و آرامشی که در نگاهشان بود یک لحظه تمام آن خستگی و تنش‌های روحی روانی پَر کشید و رفت. با فراغ بال شروع به ارائه نکات فنی کردم. به سقایی همکاران شرکت اشاره کرده و اهمیت اتمام عملیات اجرایی تامین آب شرب کلانشهری چون شیراز در دولت سیزدهم را افتخاری دانستم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس افزود: در دستی میکروفن، دستی دیگر لیزر نقطه‌ای و نگاهم لحظه‌ای بر نقشه پروژه که بر بنر نصب شده بود و هر از چندی بر چهره رئیس جمهور بود تا کافی بودن توضیحاتم را تشخیص دهم.

وی ادامه داد: آیت‌الله رئیسی متمرکز و شنونده جزء به جزء مراحل فنی بودند و بنده در انتها تعریف پروژه خط سوم تامین آب شرب شیراز به منظور تامین پایدار و اتکای صدرصدی به منابع آب سطحی را خواستار شدم که مورد قبول واقع شد.

بدری گفت: به رسم ادب از آیت‌الله رئیسی خواستم دکمه افتتاح را بفشارند. رو به بنده کرد و گفت که زحمات اصلی را با کار جهادی کشیده‌اید و اکنون افتخار شروع پروژه نیز باید نصیب شما به نمایندگی از همکارانتان شود.

وی گفت: صمیمیت، مهربانی و نگاه خاص و پر نفوذ رئیس جمهور حرفی برای تعارفات مرسوم باقی نگذاشت و دکمه مربوطه زده شد و آب شرب تصفیه شده با پیمودن ۸۷ هزار متر مسیر و عبور از تونل ۴۴۴۰ متری چونان خون در رگ های بدن در شبکه شرب شیراز جاری شد.

سیاوش بدری در پایان گفت: سپس رئیس جمهور به سوی کارگرانی که در جایگاه هایشان در پست‌های خود جانمایی شده بودند، رفتند. آنها به وجد آمده، اطراف یار و یاور محرومان حلقه زدند. وی عبا را بر دستی گرفته با دست دیگرش، دستان همگی‌شان را با گرمی تمام به خدا قوتی فشرد.

وی بیان داشت: چند دقیقه‌ای رو به آنها از خانواده‌هایشان تشکر کرد که همراهی شان سبب پیشبرد سریع و اتمام این ابَر پروژه مهم شده است. لحظات دلنشینی رقم خورد. انگار نمی‌خواستیم از جمع آنها جدا شویم. عکسی در میانشان به یادگار ثبت شد. حلاوتی که هیچگاه از ذهن و خاطرم نمی‌رود و اکنون حسرت ثانیه به ثانیه حضور در کنار شهید جمهور در مهرماه سال قبل را تا همیشه با خودم دارم.

کد خبر: 74021
  تاریخ خبر : 1403/03/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/06
 روابط عمومی
 30