سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: نصب قطعات پل سد گلورد به پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصدی رسید

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران:

نصب قطعات پل سد گلورد به پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصدی رسید

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: عملیات نصب قطعات سازه پل فلزی زیرقوسی سد گلورد بر اساس برنامه زمان‌بندی پیش می‌رود و به پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصدی رسیده است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، حیدر داوودیان مدیرعامل شرکت با بیان این‌که آبگیری کامل سد گلورد مستلزم بهره‌برداری از پل و گشایش جاده جایگزین روستاهای بالادست سد است، اظهار داشت: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی پل با توجه به پایان یافتن عملیات زیرسازی و کوله‌های شرقی و غربی، ساخت قطعات سازه و انجام شدن بخشی از عملیات نصب قطعات پل حدود ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: وزن مجموع سازه پل نزدیک به ۲ هزار و ۲۰۰ تن است که حدود ۲ هزار تن از قطعات به محل نصب انتقال داده شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: عملیات نصب قطعات سازه که مرحله نهایی این طرح محسوب می‌شود و با روند خوبی از هر ۲ سمت شرقی و غربی پیش می‌رود و به پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصدی رسیده و امیدواریم تا پایان شهریور نصب قطعات پل به پایان برسد.

داوودیان گفت: با توجه به پیچیدگی‌هایی که این پل دارد یک سازه منحصربه‌فرد محسوب می‌شود. پل سد گلورد دومین پل از این نوع است که در ایران ساخته می‌شود و با بهره‌برداری از آن علاوه بر آبگیری کامل سد، یکی از جاذبه‌ها و چشم‌اندازهای کم‌نظیر شمال کشور ایجاد خواهد شد.

وی تصریح کرد: تاکنون برای مجموعه سد و پل گلورد بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد ریال هزینه شد که حدود هفت هزار میلیارد ریال از این مبلغ در دولت سیزدهم رقم خورد.

در سفر اخیر هیئت دولت به مازندران نیز چهار هزار میلیارد ریال برای این طرح در نظر گرفته شد که امیدواریم با تزریق به موقع اعتبار، شاهد بهره‌برداری پل و سد در زمان مقرر باشیم.

کد خبر: 74016
  تاریخ خبر : 1403/03/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/06
 مدیر روابط عمومی
 47