پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: نقش آفرینی و تلاش کارکنان شرکت آب منطقه‌ای یزد جهت مواجه با سیل

نقش آفرینی و تلاش کارکنان شرکت آب منطقه‌ای یزد جهت مواجه با سیل

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد از نقش آفرینی و تلاش جهادگونه کارکنان این شرکت جهت مواجهه با سیل خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای یزد، جواد محجوبی مدیرعامل این شرکت گفت: سستی و ناهمواری جاده‌های غالباً خاکی و صعب العبور و همچنین تاریکی و دید بسیار کم شبانه، مانع از نقش آفرینی و تلاش در موقعیت‌های پرخطر سیلابی استان نشد.  

محجوبی افزود: علی رغم وجود تهدیدهای جانبی در بارش‌های رگباری کم نظیر اخیر، شب گذشته عوامل فنی و گروه‌های گشت و بازرسی شرکت آب منطقه‌ای یزد در بندهای خاکی و مسیل‌های در معرض آسیب حاضر شدند و با رصد پیوسته خطرات احتمالی، تمهیدات لازم را پیش بینی کردند. 

گفتنی است مدیرعامل، معاونین و مدیران شرکت علاوه بر حضور شبانه در مکان‌های مذکور، امکانات و ماشین آلات در اختیار را برای حضور میدانی و عملیات عمرانی مورد نیاز بسیج کردند.

رصد لحظه‌ای آمار بارندگی براساس مدل‌های مختلف علمی و دبی ورودی رودخانه‌ها و بندها و ارسال هشدارهای لازم به مسئولین ذیربط نیز از مهم‌ترین اقدامات این شرکت در  حوادث اخیر محسوب می‌شود.

شایان ذکر است در بارندگی اخیر، دبی اندازه گیری شده در رودخانه تفت به ۹۲ مترمکعب در ثانیه با دوره بازگشت بیش از ۱۰۰ سال رسید؛ این حجم از رواناب می‌تواند به خوبی گویای تلاش‌های تاثیرگذار عوامل میدانی کلیه دستگاه‌های ذیربط در مدیریت و کنترل خسارات ناشی از آن باشد.

کد خبر: 73340
  تاریخ خبر : 1403/02/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/05
 روابط عمومی
 72