پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: توسعه گردشگری و تسهیل در بهره‌برداری از امکانات موجود در تأسیسات و سازه‌های آبی استان فارس

با امضای تفاهمنامه‌ بین استانداری و شرکت آب منطقه‌‌ای استان تأکید شد؛

توسعه گردشگری و تسهیل در بهره‌برداری از امکانات موجود در تأسیسات و سازه‌های آبی استان فارس

استانداری و شرکت آب منطقه‌ای استان فارس به منظور توسعه گردشگری و تسهیل در بهره‌برداری از امکانات موجود در تأسیسات و سازه‌های آبی استان فارس، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای فارس، محمد فرخ‌زاده معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری  استانداری استان فارس و سیاوش بدری مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای، در زمینه توسعه گردشگری و تسهیل در بهره‌برداری از پتانسیل واقع در تأسیسات آبی و تشویق و ترغیب و ایجاد بستر مناسب برای سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

بر اساس این تفاهم نامه در راستای همکاری‌ مشترک و بهره‌مندی از ظرفیت گردشگری تاسیسات و سازه‌های آبی استان و ایجاد فرصت‌های مناسب برای اشتغال، توسعه اقتصادی و فرهنگی همکاری‌های متقابل انجام خواهد شد.

فرخ‌زاده با اشاره به اینکه به منظور تحقق اهداف سند چشم انداز و سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران این تفاهمنامه به امصا رسید، اضافه کرد: گردشگری در قالب برنامه پنجم و ششم توسعه دولت جمهوری اسلامی  تبدیل به یک رویکرد شده است.

وی با اطمینان بخشی از اینکه همه موازین زیست محیطی، بهداشت و سلامت و سایر مولفه‌های مهم و حساس در این تفاهمنامه گنجانده شده است، یادآور شد: انعقاد این تفاهمنامه در راستای همکاری‌های مشترک و بهره‌مندی از ظرفیت گردشگری تأسیسات و سازه‌های آبی استان و ایجاد فرصت های مناسب برای اشتغال، توسعه اقتصادی و فرهنگی و... و فرهنگ سازی در زمینه گردشگردی  است.

بدری مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس نیز با اشاره به اینکه استان فارس همواره پتانسیل های مهمی در عرصه صنعت گردشگری دارد.

وی افزود: سازه‌های آبی بخصوص سدهای در حال بهره‌برداری استان از جمله این پتانسیل ها هستند.

رییس هیئت مدیره شرکت آب منطقه ای فارس ادامه داد: دریاچه‌های پشت سدها با لحاظ همه تمهیدات به خصوص زیست‌محیطی، می‌توان با داشتن برنامه، زیرساخت‌های لازم را تهیه کرد و در حوزه گردشگری مورد بهره‌برداری قرار داد.

کد خبر: 73031
  تاریخ خبر : 1403/01/21
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/01/21
 روابط عمومی
 119