یکشنبه, 26 فروردین 1403
مشروح خبر :: جلوگیری از هدر رفت بیش از 200 هزار مترمکعب آب با انجام اقدامات حفاظتی در یک سال گذشته

در شهرستان‌های اردکان و میبد اتفاق افتاد:

جلوگیری از هدر رفت بیش از 200 هزار مترمکعب آب با انجام اقدامات حفاظتی در یک سال گذشته

رئیس اداره منابع آب منطقه شمالی از صرفه جویی بیش از 200 هزار متر مکعب آب با انجام اقدامات حفاظتی این اداره در یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد، مصطفی وطن‌خواه رئیس اداره منابع آب منطقه شمالی با اشاره به اهمیت حفظ آبخوان‌ها گفت: در راستای طرح احیا و تعادل‌بخشی و با تلاش گروه گشت و بازرسی این اداره، تعداد ۱۱ حلقه چاه غیرمجاز شناسایی و  پر شد که این امر صرفه جویی بیش از ۲۰۰ هزار مترمکعب آب را در یک سال گذشته در پی داشت.

وی با بیان اینکه سه مورد از ادوات حفاری غیرمجاز در این دو شهرستان توقیف شده است، افزود: همچنین در راستای اقدامات حفاظتی دیگر تعداد ۱۵ مورد منصوبات غیرمجاز کشیده شدند. 

وطن‌خواه با اشاره به همکاری خوب دستگاه قضایی و انتظامی این دو شهرستان برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیر زمینی اظهار داشت: این اداره با هرگونه تخلف در زمینه منابع آبی برخورد قانونی و جدی خواهد داشت.

رئیس اداره منابع آب منطقه شمالی ابراز کرد: ۲۱۰ مورد مجوز تامین منابع آب برای واحدهای صنعتی، خدماتی و دامی برای این دو شهرستان صادر شده است.

وی همچنین به وضعیت خوب این دو شهرستان در نصب کنتورهای هوشمند در دو بخش کشاورزی و صنعتی اشاره کرد و گفت: ۸۳ در صد از چاه‌های صنعتی و ۸۵ درصد از چاه‌های کشاورزی این دو شهرستان به کنتور هوشمند مجهز شدند.

رئیس اداره منابع آب منطقه شمالی خاطر نشان کرد: ۹۰۸ مورد بازدید و کالیبراسیون کنتورهای هوشمند چاه‌های کشاورزی و صنعتی از سوی این اداره انجام شده است.

کد خبر: 72340
  تاریخ خبر : 1402/12/09
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/09
 روابط عمومی
 99