یکشنبه, 26 فروردین 1403
مشروح خبر :: برگزاری دومین نشست هم افزایی مدیران عامل دستگاه‌های متولی آب و دبیر شورای راهبردی منابع آب استان

برگزاری دومین نشست هم افزایی مدیران عامل دستگاه‌های متولی آب و دبیر شورای راهبردی منابع آب استان

برنامه ریزی و بررسی راه کارها و سایر اقدامات لازم به منظور عبور از پیک تابستان سال1403 با حضور مشاور استاندار و دبیر شورای راهبردی منابع آب استان و مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب شیراز و فارس به میزبانی شرکت آب منطقه‌ای فارس تشکیل شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای فارس سیاوش بدری مدیر عامل شرکت در ابتدا ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گزارشی از وضعیت بارندگی سامانه بارشی اخیر طی روزهای گذشته ارائه داده گفت: میانگین میزان بارش در سامانه بارشی اخیر که از ۵ اسفندماه وارد استان فارس شده است، تاکنون ۱۶ میلیمتر است که بیشترین بارش ثبت شده در ایستگاه برغان واقع در شهرستان مرودشت  به میزان ۶۰ میلیمتر می‌باشد.

وی ادامه داد: میانگین بارش استان فارس در سال آبی جاری (از ابتدای مهرماه ۱۴۰۲) تا امروز نزدیک به ۸۰ میلیمتر است، که نسبت به میانگین بلند مدت (۵۵ ساله) استان ۶۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه‌ای افزود: بیشترین بارش در سال آبی جاری تا این تاریخ، ایستگاه تنگاب فیروز آباد با ۲۶۳ میلیمتر بوده و ابراز امیدواری کرد در روزها و ماه‌های پیش رو به خصوص فصل بهار شاهد بارش‌های خوبی باشیم.

وی ادامه داد: آب پشت ۹ سد در حال بهره‌برداری استان تا امروز یک هزار و ۲۰۸ میلیبون مترمکعب است و ورودی سد درودزن در حال حاضر ۲۵ مترمکعب در ثانیه می‌باشد.

محمد رضا دیهیمی مشاور استاندار و دبیر شورای راهبردی آب استان ضمن بیان تاکیدات استاندار بر تداوم تشکیل این جلسات افزود و اظهار کرد: ارائه راه کارهای منطقی و قابل اجرا پیش از پیک تابستان ۱۴۰۳ باید در دستور کار قرار گیرد.

لازم به ذکر است در پایان جلسه مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب فارس و شیراز گزارش‌هایی در خصوص تامین آب شرب حوزه عملکرد و مشکلات پیش موجود ارائه دادند.

۲۶۳

 

کد خبر: 72295
  تاریخ خبر : 1402/12/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/07
 روابط عمومی
 54