یکشنبه, 26 فروردین 1403
مشروح خبر :: نشست مشترک روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای و شهرداری زنجان برگزار شد

در راستای تعامل و همکاری سازنده برای صرفه‌جویی در منابع آب زیرزمینی؛

نشست مشترک روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای و شهرداری زنجان برگزار شد

جلسه مشترک روابط عمومی آب منطقه‌ای استان با شهرداری زنجان در راستای تعامل و همکاری سازنده جهت صرفه جویی در منابع آب زیرزمینی برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای زنجان، امروز هفتم اسفندماه، نشست مشترک روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای و روابط عمومی شهرداری زنجان برگزار شد.

در این نشست لیلا امیدوار، مدیر دفتر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان اطلاعاتی از وضعیت آبخوان دشت زنجان و همچنین کاهش حجم آب سد تهم به حدود ۱۸ درصد ظرفیت آن ارائه کرد و اظهار داشت: از ۷ دشت استان ۵ دشت وضعیت بحرانی دارد و می طلبد همه هم استانی ها با رعایت الگوهای مصرف در بخشهای مختلف اعم از کشاورزی، صنعت و شرب این شرکت را یاری کند.

وی با اشاره به آبیاری فضای سبز شهری، جایگزینی پساب بجای آب خام را یکی دیگر از راهکارهای پیشگیری از کاهش منابع آب زیرزمینی عنوان کرد.

در ادامه غلامرضا نظری مدیر روابط عمومی شهرداری زنجان با اشاره به اجرای طرح سنگ فرش برخی معابر شهر زنجان که موجب پرهیز از ایجاد چمن در این مناطق شده است، خاطرنشان کرد: شهرداری از اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها در محدوده شهری که منطبق بر قوانین و مقررات ومنجر به صرفه جویی حداکثری درمصرف منابع آب زیرزمینی خواهد شد، استقبال می‌کند.

وی با تأکید بر تاثیر مهم و مثبت فعالیت های فرهنگی جهت تسهیل در تفهیم کمبود آب برای عموم جامعه، گفت: مدیریت و اصلاح الگوی مصرف آب با توجه به کمبود نزولات آسمانی و خشکسالی‌های پی در پی به ضرورت اجتناب ناپذیر در شهر زنجان تبدیل شده است.

کد خبر: 72294
  تاریخ خبر : 1402/12/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/07
 کارشناس روابط عمومی
 57