یکشنبه, 26 فروردین 1403
مشروح خبر :: کنترل ورودی و خروجی‌های سد سیازاخ دیواندره در پی بارندگی‌های اخیر

کنترل ورودی و خروجی‌های سد سیازاخ دیواندره در پی بارندگی‌های اخیر

با توجه به شرایط خاص سد سیازاخ و بارندگی‌های پیش‌رو، کارگروه اضطراری مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در دفتر مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان به ریاست مدیر عامل و با حضور اعضای کارگروه برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان، آرش آریانژاد بااشاره به بارندگی‌های اخیر، گفت: از آنجا که تمرکز جبهه بارشی اخیر، بیشتر در مناطق غربی استان خصوصاً دیواندره بود، همچنین با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ورود توده پرباران در هفته جاری به کشور، این شرکت نسبت به تنظیم حجم مخزن با استفاده از بازگشایی دریچه‌های تخلیه کننده عمقی سد و سایر ظرفیت‌های دیگر، اقدام نموده است.

وی بر پایش آنلاین ایستگاه‌های هیدرومتری ورودی و خروجی سد سیازاخ دیواندره تأکید کرد و اظهارداشت: دفتر مطالعات پایه منابع آب این پایش را به صورت مستمر انجام و گزارش نموده تا در صورت نیاز به تغییر در کنترل ورودی و خروجی‌های سد، تمهیدات آنی اعمال گردد.

آریانژاد ادامه داد: با توجه به اینکه حجم ذخیره آب سد سیازاخ در حال حاضر ۷۷ میلیون مترمکعب می‌باشد در راستای پیشگیری از حوادث احتمالی، گروه‌های گشت و بازرسی به صورت تمام وقت نسبت به گشت‌زنی در حریم رودخانه و مخزن سد اقدام و گزارش به‌روز را در اختیار این شرکت، قرار می‌دهند.

وی تأکید کرد: برای مدیریت بحران باید شرایط حدکثری‌ را در نظر گرفت تا در مواقع مواجه با بحران با آمادگی کامل وارد عمل شد و این شرکت در مباحث مرتبط با مدیریت بحران و پدافندغیرعامل به صورت تمام وقت خصوصاً در ایام نوروز، آماده خدمت‌رسانی شهروندان و مهمانان می‌باشد.

کد خبر: 72278
  تاریخ خبر : 1402/12/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/07
 مدیر روابط عمومی
 61