یکشنبه, 26 فروردین 1403
مشروح خبر :: برگزاری کارگاه آموزشی متصدیان ایستگاه‌های آب و هواشناسی استان قزوین

برگزاری کارگاه آموزشی متصدیان ایستگاه‌های آب و هواشناسی استان قزوین

دومین کارگاه آموزشی متصدیان ایستگاههای آب و هواشناسی استان قزوین ویژه متصدیان ایستگاه‌های آب‌سنجی، باران سنجی و آموزش سامانه تماب با همکاری شرکت مهندسین مشاور پروژه اندازه‌گیری آب‌های سطحی و زیرزمینی در محل سالن جلسات شرکت آب منطقه‌ای قزوین برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای قزوین، در ابتدای این کارگاه آموزشی محمد یاریان مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب این شرکت بر اهمیت نقش متصدیان ایستگاه‌های شبکه سنجش در تهیه آمار و اطلاعات پایه منابع آب تأکید کرد.

در ادامه این کارگاه آموزشی جواد عطائی رئیس گروه مطالعات آب‌های سطحی شرکت آب منطقه‌ای قزوین نکاتی را در خصوص قرائت و ثبت داده‌های ایستگاهای آب‌سنجی و باران‌سنجی بصورت تئوری و عملی برای متصدیان ارائه کرد.

وی همچنین با توجه به تأکیدات انجام شده در خصوص عملیاتی شدن سامانه جامع مطالعات پایه منابع آب کشور (تماب) در سطح استان ها، آموزش‌های لازم جهت کار با این سامانه را برای متصدیان، کارشناسان و تکنیسن‌های اندازه‌گیری در بخش آب‌های سطحی و زیرزمینی حاضر در این کارگاه، تشریح کرد و در ادامه نیز با توجه به هماهنگی‌های به‌عمل آمده ابتدا سامانه تماب در تلفن همراه همه متصدیان نصب و فعال‌سازی شد و سپس متصدیان به صورت عملی نحوه کار با سامانه را تمرین و اشکالات آنان نیز توسط تیم کارشناسی حاضر در جلسه رفع شد.

شایان ذکر است در حاشیه این کارگاه آموزشی از متصدیان ایستگاه‌های آب‌سنجی و باران سنجی منتخب با اهداء لوح سپاس و هدایا ارزنده تقدیر و تشکر به‌عمل آمد.

کد خبر: 72238
  تاریخ خبر : 1402/12/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/07
 خواجوی
 42