یکشنبه, 26 فروردین 1403
مشروح خبر :: ۱۹ کیلومتر از رودخانه‌های شهرستان جاسک در سال ۱۴۰۲ لایروبی شد

۱۹ کیلومتر از رودخانه‌های شهرستان جاسک در سال ۱۴۰۲ لایروبی شد

در راستای پیشگیری و مدیریت بحران در مراکز جمعیتی شهرستان جاسک، وسعتی به طول ۱۹ کیلومتر از مراکز جمعیتی حاشیه رودخانه‌های این شهرستان در سال ۱۴۰۲ ساماندهی و لایروبی شدند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه‌ای هرمزگان، عباس علیزاده مدیر منابع آب جاسک و بشاگرد اظهار داشت: در راستای اجرای تکالیف قانونی و مصوبات ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان جاسک، امور منابع آب این شهرستان از محل تعهدات شرکت‌های بهره‌بردار مصالح رودخانه‌ای نسبت به لایروبی رودخانه‌ها و ایجاد خاکریز حفاظتی در حاشیه مراکز جمعیتی دارای اولویت اقدام کرد.

علیزاده ادامه داد: اقدامات صورت گرفته در این طرح‌ها از هیچگونه اعتباری از محل ستاد بحران استان بهره‌مند نبوده و همه اقدامات انجام شده از حداکثر ظرفیت تعهدات بهره‌برداران است و ضرورت دارد به منظور تکمیل عملیات مذکور در سایر روستاهای دارای اولویت، بودجه لازم تخصیص یابد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات صورت گرفته در این طرح‌ها در ۹ روستا صورت گرفته، توضیح داد: طول عملیات ساماندهی در روستاهای شمشی، کنارو، گوهرت مجموعاً پنج کیلومتر و روستای زهریکار سه کیلومتر است که کار ساماندهی آنها به صورت کامل انجام شده است.

مدیرمنابع آب جاسک و بشاگرد در همین رابطه اشاره کرد: عملیات ساماندهی و لایروبی رودخانه در روستاهای کنتکی و سی پادغ در حاشیه رودخانه گابریک به طول چهار کیلومتر، روستاهای خشکیزو و نگر پایین به طول مجموع پنج کیلومتر و روستای هنگستان در حاشیه رودخانه جگین به طول دو کیلومتر نیز به صورت مستمر در حال انجام است و بزودی کار آنها نیز با همراهی شرکت‌های بهره‌بردار نهایی خواهد شد.

کد خبر: 72206
  تاریخ خبر : 1402/12/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/02
 کارشناس روابط عمومی ۲
 96