پنجشنبه, 6 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: برگزاری ششمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان طارم

برگزاری ششمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان طارم

ششمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان طارم به ریاست فرماندار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای زنجان، در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان طارم، رضاعلی انبارلو فرماندار طارم با اشاره به کاهش نزولات آسمانی و بارش‌ها در سال آبی جاری، بر ضرورت استفاده بهینه از منابع آبی در تمامی حوزه‌ها اعم از صنعت، آب شرب و کشاورزی تاکید کرد.

انبارلو با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه مصرف گفت: این موضوع سال‌هاست که تکرار شده، ولی این تکرار از بار ارزش مقوله فرهنگ‌سازی در این زمینه نمی‌کاهد. 

وی ابراز امیدواری کرد: با برگزاری منظم جلسات شورای حفاظت از منابع آب بتوان تصمیمات مهم و راه گشایی اتخاذ کرد تا در پایان سال نتایج بسیار خوب و مطلوبی از این جلسات گرفته و باعث پیشرفت و آبادانی شهرستان شود.

در ادامه مجتبی کریمی مدیر امور منابع اب شهرستان طارم، با ارائه آماری از اقدامات انجام شده در راستای حفاظت وصیانت از منابع آبی در سالجاری در زمینه طرح احیا و تعادل‌بخشی، بر لزوم اصلاح الگوی مصرف به عنوان یکی از راهکارهای اصلی جهت احیا منابع آب زیرزمینی اشاره داشت.

کریمی افزود: باید کشاورزان خود را با توجه به خشکسالی‌های اخیر و کمبود منابع آب با برداشت به میزان پروانه وفق دهند که خشک شدن برخی رودخانه‌های فصلی ناشی از اضافه برداشت‌ها بوده و تکرار آن جبران‌ناپذیر خواهد بود.

شایان ذکر است، در ادامه جلسه پس از بررسی مصوبات جلسه پیشین دستور کار جلسه که شامل ارائه گزارش درخصوص اصلاح الگوی کشت شهرستان توسط جهاد کشاورزی شهرستان طارم، ارائه گزارش پیرامون لایروبی‌های انجام شده در سطح شهرستان مطرح و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد.

کد خبر: 72162
  تاریخ خبر : 1402/11/30
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/11/30
 کارشناس روابط عمومی
 60