پنجشنبه, 6 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: برابری منابع آب استان فارس با مجموع منابع آب 16 استان دیگر، بر لزوم مدیریت سازنده می‌افزاید

برابری منابع آب استان فارس با مجموع منابع آب 16 استان دیگر، بر لزوم مدیریت سازنده می‌افزاید

نشستی به منظور پیشبرد هر چه بهتر پروژه‌های شرکت آب منطقه‌ای فارس با حضور مدیر عامل، معاونین شرکت آب منطقه‌ای، نمایندگان مجری طرح‌ها و مدیران عامل به‌همراه کارشناسان شرکت‌های مشاور، شرکت‌های پیمانکاری و نیز تولید کنندگان تجهیزات مورد نیاز پروژه‌ها در محل سالن شهید حسن ترکمان آب منطقه‌ای استان برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای فارس، در این نشست ابتدا سیاوش بدری مدیر عامل و رییس هیئت مدیره شرکت آب منطقه‌ای ضمن خوش آمدگویی به مدعویین حاضر در نشست، خلاصه‌ای از سیمای آب فارس ارائه داده و با مقایسه منابع آب موجود استان با کل کشور و نیز منابع آب تجدیدپذیر با سنوات گذشته و میانگین بلندمدت آن، گفت : در حال حاضر مدیریت در حوزه مصرف اهمیت به سزایی پیدا کرده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه‌ای فارس در ادامه با اشاره به عملکرد شرکت آب منطقه‌ای در دولت سیزدهم افزود: با فعالیت جهادی و شبانه‌روزی همکاران، تعداد ۳۰ پروژه سازه‌ای از جمله سد هایقر واقع در شهرستان فیروزآباد به مرحله آبگیری رسیده و تا آخر سال به صورت رسمی افتتاح می‌شود و ۶۶ پروژه غیرسازه‌ای یا پیشرفت فیزیکی قابل قبول در حال انجام است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: تامین آب شرب پایدار نقاط جمعیتی و نیز بخش صنعت به منظور رفع مشکل اشتغال از اهداف شرکت آب منطقه‌ای می‌باشد.

بدری ادامه داد: منابع آب فارس با مجموع منابع آب ۱۶ استان برابری می‌کند؛ همین موضوع سبب می‌شود تلاش بیشتری در جهت مدیریت بهتر منابع آب صورت گیرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای در ادامه رهنمودهایی در راستای شرح وظایف مشاورین و پیمانکاران ارائه داد و گفت: ایمنی و بهداشت حرفه‌ای الزامات HSE در ساخت و سازها و پروژه‌های عمرانی بسیار با اهمیت است و در سال‌های اخیر متخصصان دریافته‌اند که پیشرفت و توسعه، زمانی در پروژه‌های عمرانی ارزشمند است که مخاطرات بهداشت، ایمنی و محیط زیست را به همراه نداشته باشد.

سیاوش بدری در خصوص توجه بهQC  یا کنترل کیفیت و همچنین مدیریت پروژه تاکید کرد: بالا بردن سواد سازه‌ای کارشناسان مشغول در پروژه‌های آب منطقه‌ای نقطه قوت مهمی است که برای پیشبرد هر چه با کیفیت‌تر کار نیاز است و توصیه می‌شود هر از چندی آزمونی برگزار شود تا کارشناسان لزوم به روز بودن دانش خود را ضروری بدانند.

در ادامه جلسه سید عبدالرضا شهابی معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای، محمد رحیمی مدیر طرح‌های توسعه منابع آب و علی احمدی سرپرست مدیریت قراردادها توضیحاتی را به مشاورین و پیمانکاران ارائه دادند.

علی احمدی سرپرست قراردادها در بیاناتی نحوه برگزاری مناقصات را یادآوری کرد و از حاضرین درخواست کرد چارچوپ قانونی را رعایت کنند.

دو ساعت پایانی نشست به پرسش و پاسخ اختصاص داشت و نمایندگان شرکت‌ها از این فضا برای بیان مشکلات و موانع پیش رو و درخواست حل و فصل آن‌ها نهایت بهره را برده و نقطه نظرات خود را ارائه دادند.

در پایان سیاوش بدری مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای به تمام سوالات پاسخ داده و به معاونین و همکاران دستور داد پیشنهادات سازنده را برای بررسی بیشتر به منظور بهره‌برداری در جلسات تخصصی و کمیته‌های فنی شرکت مطرح نمایند.

 لازم به ذکر است در طول دو ساله دولت سیزدهم، عملکرد جهادگونه شرکت آب منطقه‌ای فارس مورد توجه دستگاه‌های ارزیابی کننده قرار گرفته به گونه‌ای که سال اول، دستگاه برتر در اجرایی شدن مصوبات دور اول سفر هیئت دولت به فارس و سال دوم به عنوان مدیر عامل تلاشگر و جهادی بین تمام دستگاه‌های اجرایی استان شناخته شد و در جشنواره شهید رجایی نیز حائز مقام برتر شده و لوح تقدیر دریافت کرد.

 

کد خبر: 72112
  تاریخ خبر : 1402/11/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/11/28
 روابط عمومی
 72