پنجشنبه, 6 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: تاکید بر همکاری کلیه دستگاه‌ها برای تامین آب شرب در کارگروه استانی سازگاری با کم‌آبی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان اعلام کرد:

تاکید بر همکاری کلیه دستگاه‌ها برای تامین آب شرب در کارگروه استانی سازگاری با کم‌آبی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان، از برگزاری کارگروه استانی سازگاری با کم آبی به ریاست استاندار کرمان و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و دیگر اعضای کارگروه خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کرمان، کارگروه استانی سازگاری با کم آبی به ریاست استاندار کرمان و با حضور مدیرعامل شرکت آب استان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان و سایر اعضا در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد. 
 
محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در این جلسه با اشاره به اینکه باید از چاه‌ها و ظرفیت آبی کلیه دستگاه‌های اجرایی برای تامین آب شرب استفاده کرد، گفت: به دلیل کاهش بارندگی‌ها، تامین آب شرب در تابستان پیش‌رو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در این خصوص باید از ظرفیت آبی کلیه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای نظامی، انتظامی، قضایی و انقلابی استفاده نمود.
 
وی تاکید کرد: پروژه آبرسانی از خط خلیج فارس به شهرهای کرمان و رفسنجان نیز لازم است با جدیت پیگیری شود.
 
استاندار کرمان با بیان این مطلب که باید فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی گسترده‌ای برای مردم در جهت مدیریت مصرف آب با همکاری صدا و سیمای مرکز کرمان ایجاد شود، افزود: در این خصوص باید مردم را از اهمیت صرفه‌جویی آگاه کرد و اقدامات انجام شده به خصوص در حوزه لایروبی رودخانه‌ها اطلاع‌رسانی شود.
 
وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی لازم است حداکثر همکاری را با شرکت آب منطقه‌ای در اصلاح سازه‌های تقاطعی حادثه خیز برای خطر سیلاب در استان انجام دهند.
 
حمید علیدادی سلیمانی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان با اشاره به اینکه در سال جاری ۲۱.۱ میلیمتر بارندگی داشته‌‌ایم، افزود: در حال حاضر به صورت میانگین ۲۰ درصد ظرفیت سدهای استان آب دارند و این در حالی است که سال گذشته در این تاریخ سدهای استان حدود ۳۷ درصد آب داشتند و میانگین پرشدگی سدهای استان در ۵ سال اخیر در این تاریخ ۵۴.۶ درصد است.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌‎ای کرمان تصریح کرد: مدیریت توامان منابع آب و مصرف برق چاه‌های کشاورزی که یکی از برنامه‌های وزارت نیرو در دولت سیزدهم می‌باشد، در استان کرمان در حال اجرا است و از ظرفیت برق برای اجرای برنامه سازگاری با کم آبی و مدیریت برداشت آب استفاده می‌شود.
 
کد خبر: 72110
  تاریخ خبر : 1402/11/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/11/28
 مهران ملامحمدی
 77