جمعه, 11 اسفند 1402
مشروح خبر :: تاکید در تسریع روند عملیات اجرایی سد دیورش

در نشست پیگیری عملیات اجرایی سد دیورش در رودبار مطرح شد:

تاکید در تسریع روند عملیات اجرایی سد دیورش

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان در نشست پیگیری عملیات اجرایی سد دیورش در رودبار بر اتمام عملیات اجرایی این سد در نیمه اول سال 1403 را مورد تأکید قرار داد .

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای گیلان؛ نشست پیگیری عملیات اجرایی سد دیورش در محل گارگاه این سد با حضور وحید خرّمی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان، طهمورث عموپور فرماندار شهرستان رودبار و عوامل اجرایی و مشاور پروژه برگزار شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به سفر اخیر وزیر نیرو به استان گیلان و بازدید از پروژه‌های منابع آب استان و دستورات اکید در جهت تسریع در عملیات اجرائی این پروژه‌ها، خاطر نشان کرد: تصمیماتی برای سرعت بخشیدن به روند اجرا و پیشرفت پروژه‌های سد سازی از جمله سد دیورش  در نظر گرفته شد و تأکید شد تا در نیمه اول سال آینده شاهد آبگیری این سد پراهمیت برای استان گیلان و شهرستان رودبار باشیم.

خرّمی با اشاره به اینکه کمتر از ۳۰ درصد به اتمام این سد باقی مانده است، گفت: پروژه عمرانی ساخت سد مخزنی دیورش تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که با تکمیل ساخت این سد، مشکلات آب شرب ۵ شهر و روستا‌های اطراف رفع خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به اینکه با راه‌اندازی سد دیورش رودبار آب شرب ۵ شهر رودبار تامین خواهد شد گفت: آب شرب شهرهای توتکابن، رستم آباد، رودبار، منجیل، لوشان تامین می‌گردد؛ همچنین تامین آب شرب 28 روستای تابعه استان و نیز آبیاری 670 هکتار از اراضی منطقه، هر یک به میزان 5 میلیون مترمکعب صورت خواهد کرفت.

وی ادامه داد :  تامین نیاز زیست محیطی پایین دست سد به میزان  حدود 3 میلیون متر مکعب انجام می گردد. 

در این نشست موارد مختلف مشکلات پروژه سد دیورش ازجمله آزادسازی و قطع درختان محدوده مخزن جهت دپوی مصالح، تأمین مصالح سنگی ، تأمین و تهیه سیمان، تأمین منابع مالی و لزوم تسریع در اجرای این پروژه مورد بررسی و تأکید قرار گرفت.

کد خبر: 70314
  تاریخ خبر : 1402/09/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/08
 دبیر خبر
 130