جمعه, 11 اسفند 1402
مشروح خبر :: تاکید وزیر نیرو بر تنظیم دقیق برنامه منابع و مصارف حوضه‌های آبریز کشور

در هشتاد و چهارمین جلسه امور آب وزارت نیرو مطرح شد؛

تاکید وزیر نیرو بر تنظیم دقیق برنامه منابع و مصارف حوضه‌های آبریز کشور

در هشتاد و چهارمین جلسه امور آب وزارت نیرو، بر انجام بررسی‌های کارشناسی دقیق در تنظیم برنامه منابع و مصارف حوضه‌های آبریز کشور تاکید شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو، در هشتاد و چهارمین جلسه امور آب وزارت نیرو در دولت سیزدهم، ضمن تبریک هفته بسیج و لزوم توجه مدیران صنعت آب کشور به روحیات بسیجی در پیگیری امور، به وضعیت منابع آب کشور در سال‌های اخیر و محدویت‌های ناشی از تغییرات اقلیمی و خشک‌سالی‌های متوالی اشاره کرد و حساسیت‌های کارشناسی برای تنظیم دقیق برنامه منابع و مصارف حوضه‌های آبریز را مورد تأکید قرار داد.

در این جلسه که با هدف بررسی برنامه منابع و مصارف حوضه‌های آبریز زهره جراحی، حوضه‌های نوار جنوبی کشور، حوضه‌ی فلات مرکزی و مرز شرقی برگزار شد، مبانی تغییر اقلیم و خشکسالی در کشور و حوضه‌های آبریز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اثر آن در تأمین مصارف آب کشور ارزیابی شد.

در این جلسه همچنین بر تامین حقابه‌های زیست محیطی، تأمین مطمئن آب شرب، حفظ قدرت تولید کشاورزی و صنایع تاکید شد و از این موارد به عنوان مولفه‌های مهم در تنظیم برنامه‌های منابع و مصارف حوضه‌های آبریز یاد شد.

در ادامه این نشست نیز وقایع حدی سیلاب و خشک‌سالی در کشور، خسارات ناشی از آنها و تمهیدات وزارت نیرو در رویارویی و سازگاری با این مسئله پرداخته شد.

کد خبر: 70233
  تاریخ خبر : 1402/09/06
 علی پورخیری
 84