سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: نشست تخصصی رصدخانه ملی آب با عنوان « از حکمرانی داده تا حکمرانی آب» برگزار شد

نشست تخصصی رصدخانه ملی آب با عنوان « از حکمرانی داده تا حکمرانی آب» برگزار شد

در حاشیه هفتمین کنفرانس ملی سیستم اطلاعات مکانی GIS در صنعت آب و برق، نشست تخصصی رصدخانه ملی آب با عنوان « از حکمرانی داده تا حکمرانی آب» با حضور مدیرکل دفتر اطلاعات و داده¬های آب کشور، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، آمار و فضای مجازی وزارت نیرو، دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم¬آبی، مدیر رصدخانه آب و انرژی سازمان آب و برق خوزستان و نیز جمعی از کارشناسان بخش آب کشور برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، در این جلسه که به معرفی داشبوردهای مدیریتی تولید شده در سازمان آب و برق خوزستان اختصاص یافت،  فیروز قاسم‌زاده، مدیرکل دفتر اطلاعات و داده‌های آب کشور به سابقه رصدخانه ملی آب در اسناد و قوانین بالادستی و نیز اهداف این رصدخانه پرداخت.
براساس این خبر، معصومی، مدیر رصدخانه آب و انرژی سازمان آب و برق خوزستان به همراه تیم مجری رصدخانه، نسبت به معرفی رصدخانه سازمان آب و برق و اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه رصدخانه طی سال‌های گذشته و نیز معرفی داشبوردهای آن توضیحاتی ارائه دادند.
زهرایی، دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی به نقش حکمرانی داده در حکمرانی آب و لزوم دسترسی آزاد و شفاف به آمار و اطلاعات در فرآیندهای تصمیم¬سازی و تصمیم¬گیری اشاره کرد.
سپس دهستانی، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، آمار و فضای مجازی وزارت نیرو، سند تحول دیجیتال وزارت نیرو را تبیین و به نقش بلوغ داده محور در سازمان¬ها پرداخت. 
در پایان نشست به سوالات مطرح شده پاسخ داده شد. 

 

کد خبر: 66550
  تاریخ خبر : 1402/03/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/03/08
 علی پورخیری
 581