شنبه, 31 اردیبهشت 1401
مشروح خبر :: بازدید از اجرای پروژه سد لاستیکی خالکایی شهر ماسال

توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت گرفت ؛

بازدید از اجرای پروژه سد لاستیکی خالکایی شهر ماسال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان ماسال از نزدیک پروژه احداث سد لاستیکی خالکایی شهر ماسال را مورد بازدید قرار داد و بر لزوم تسریع در اتمام و بهره بهرداری آن تاکید نمود .

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و نماینده تام الاختیار در سفر رئیس جمهوری به استان گیلان در شهرستان ماسال از پروژه های عمرانی این شهرستان از جمله  پروژه احداث سد لاستیکی خالکایی شهر ماسال حضور یافت .

در این بازدید ، وحید صابر نماینده مجری پروژه سد لاستیکی خالکایی ماسال با ارائه خلاصه گزارشی از وضعیت این پروژه،  مهمترین چالش آن را عدم تخصیص اعتبار کافی دانست و خواستار مساعدت مسئولین شهرستانی در تأمین مصالح شن و ماسه مورد نیاز پروژه شد .

وی با اعلام پیشرفت فیزیکی حدود  74 درصدی  سد لاستیکی خالکایی ماسال تشریح کرد : هدف از ساخت این سد ، بالا بردن تراز آب به منظور انتقال آب مازاد به کانال فومنات، تثبیت بستر رودخانه و جلوگیری از پدیده کف‌کنی، پرورش آبزیان و اهداف توریستی و تغذیه آب های زیرزمینی و تنظیم سالانه حدود 17 میلیون متر مکعب آب در جهت  بهبود آبیاری 925 هکتار از اراضی شالیزارهای پایین‌ دست این منطقه می باشد .

 

کد خبر: 57612
  تاریخ خبر : 1400/11/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/11/09
 مهتاب علی بخشی
 119