دوشنبه, 15 آذر 1400
مشروح خبر :: ۵ سد جدید در استان بوشهر احداث می‌شود/ برنامه‌ریزی برای ایجاد ۹۰ هزار مترمکعب آب‌شیرین‌کن

وزیر نیرو در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

۵ سد جدید در استان بوشهر احداث می‌شود/ برنامه‌ریزی برای ایجاد ۹۰ هزار مترمکعب آب‌شیرین‌کن

وزیر نیرو گفت: اولین برنامه‌ ما تکمیل سدهای استان بوشهر است که در همین رابطه احداث پنج سد را در برنامه قرار داده‌ایم.

به‌ گزارش   شبکه خبری آب ایران ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی‌اکبر محرابیان" عصر روز جمعه در جریان سفر رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت به استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به وضعیت منابع آبی استان اظهار کرد: نیازمند تامین منابع پایدار برای آب شرب، صنعت و کشاورزی هستیم.
وی اضافه کرد: در حال حاضر یک سد بزرگ آب استان بوشهر را تامین می‌کند و بقیه آب‌های زیرزمینی یا آب‌هایی هستند که از سایر استان‌ها منتقل شده و مقداری هم از طریق آب‌شیرین‌کن‌های موجود تامین‌ می‌شود.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: اولویت ما تکمیل سدهای استان است که پنج سد را در برنامه قرار داده‌ایم تا به مرحله بهره‌برداری برسانیم.
وی با اشاره به ایجاد ظرفیت ۹۰ هزار مترمکعبی آب‌شیرین‌کن، افزود: در تلاش هستیم تا پایان سال جاری حدود ۲۰ هزار مترمکعب ظرفیت آب‌شیرین‌کن را به مدار بیاوریم و الباقی هم ان‌شاءالله در سال ۱۴۰۱ وارد مدار می‌شود.
محرابیان با اشاره به ایجاد خط آب شیرین‌کن‌ها و تامین آب از ۵۰ درصد پروژه‌های جدید استان، ادامه داد: بعد از اجرای این پروژه‌ها آب مورد نیاز برای استان تامین خواهد شد.
وزیر نیرو با اشاره به بازدیدهای خود از دو شهرستان تنگستان و دشتی در استان بوشهر تصریح کرد: در این دو شهرستان از طرح‌های نیمه تمام بازدید کردیم و تصمیماتی در این بازدیدها گرفته شد که بعد از مطرح شدن در شورای اداری استان در حضور رئیس جمهور مطرح خواهیم کرد.

کد خبر: 55125
  تاریخ خبر : 1400/07/16
 علی بخشی
 200