پنجشنبه, 6 آبان 1400
مشروح خبر :: پلمپ تعدادی پمپاژ غیرمجاز با حضور برخی از اعضای شورای حفاظت از منابع آبی شهرستان بویراحمد

پلمپ تعدادی پمپاژ غیرمجاز با حضور برخی از اعضای شورای حفاظت از منابع آبی شهرستان بویراحمد

در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی و با حضور معاون فرماندار و رئیس اداره منابع آب شهرستان بویراحمد، بخشدار، نماینده اداره برق، نماینده جهاد کشاورزی و پاسگاه بخش سپیدار، دهها پمپاژ غیر مجاز و مجاز فاقد تمدید پروانه، در این بخش، پلمپ شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، سرپرست اداره منابع آب شهرستان بویراحمد، با بیان این خبر، اظهار داشت: این عملیات پس از برگزاری جلسه ای که به ریاست معاون فرماندار بویراحمد و جهت بررسی مشکلات منابع آبی بخش سپیدار و‌ ارایه راهکارهای مناسب برای حل آنها انجام گرفت، اجرایی شد.

در این جلسه، معاون فرماندار شهرستان بویراحمد، با بیان اینکه کم بارشی و کاهش دبی رودخانه ها و چشمه ها همچنان ادامه دارد و از طرفی نیز برخی بی توجهی ها و تخلفات توسط بعضی از بهره برداران منطقه صورت می گیرد، این فشار بر منابع آبی دوچندان شده که ممکن است صدمات و خسارات جبران ناپذیر بسیاری را ایجاد کند که لازم است هم برنامه های ابلاغی سابق بصورت گسترده اجرا شود و هم تمهیدات جدیدی بنابر شرایط فعلی، در نظر گرفته شود.

  شایان ذکر است که در جلسه برگزار شده، مصوباتی، طرح و مورد تایید قرار گرفت که شامل این موارد است:  ۱.مقرر شد به منظور مدیریت صحیح و عادلانه آب کشاورزی،از سر کورکی تا بنستان جلیل، چهار روز در هفته و روستاهای قاسم آباد و سیوکی جلیل سه روز در هفته از آب کشاورزی استفاده کنند.

۲. مقرر شد به منظور شناسایی و مدیریت پمپاژ های غیرمجاز، دهیاری سپیدار با شرکت آب منطقه ای(اداره منابع آب بویراحمد) همکاری نماید.

 ۳. مقرر شد تا کشاورزانی که الگوی کشت را رعایت نکرده اند از حمایت های جهاد کشاورزی از جمله دریافت کود شیمیایی بهره مند نشوند.

۴. مقرر شد تا با توجه به ادامه روند خشکسالی، مصوبات این جلسه برای ادامه سال جاری و سال های آینده مد نظر قرار گیرد.

کد خبر: 53813
  تاریخ خبر : 1400/05/13
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/13
 مسئول روابط عمومی
 134
  ثبت دیدگاه