پنجشنبه, 6 آبان 1400
مشروح خبر :: تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبار سد تنگ سرخ یاسوج در ابتدای سال ۱۴۰۰

تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبار سد تنگ سرخ یاسوج در ابتدای سال ۱۴۰۰

مدیرعامل آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با رسانه ها روند اجرایی مهمترین طرح ها و پروژه های آبی استان را تشریح کرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،مدیرعامل آب منطقه ای استان از انقلابی در حوزه آب استان خبر داد و گفت: با پیگیری استاندار، تلاش های مجمع نمایندگان استان و زحمات شبانه روزی مجموعه آب منطقه ای استان در دولت تدبیر و امید مجوز اعتبار از ظرفیت‌ های ماده ۵۶ قانون الحاق بودجه برای پروژه‌ های مهم و اولویت‌ دار آبی استان اخذ شد.

رسول فرهادی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد حجم سرمایه گذاری وزارت نیرو در خصوص سد تنگ سرخ از محل ماده ۵۶ را ۱۶۰ میلیارد تومان، سد سقاوه را ۲۵ میلیارد تومان و سدآبریز ۱۰۰را  میلیارد تومان عنوان است.

وی حجم سرمایه گذاری این وزارت خانه برای ۳ سد تنگ سرخ، سقاوه و آبریز از محل ماده ۵۶ را در مجموع ۲۸۵ میلیارد تومان عنوان کرد.

فرهادی در بخش دیگری از سخنانش به بخشی از پروژه های بهره برداری شده در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: آبرسانی به دشت امامزاده جعفر با هدف تامین آب ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی ماهور باشت، امامزاده جعفر در بازه زمانی ۲ ساله به بهره برداری رسید.

وی افزود: یکصد و ۱۲ میلیارد تومان برای این پروژه اعتبار هزینه شد.

فرهادی یکی دیگر از پروژه های شاخص در دولت یازدهم را ساماندهی رودخانه دیل از توابع شهرستان گچساران برشمرد و اظهار داشت: این پروژه از سال ۱۳۸۳ آغاز ولی در دولت تدبیر و امید به اتمام رسید.

وی هدف از اجرای پروژه را ساماندهی رودخانه به طول ۲ کیلومتر، احداث ۴ سیل بند عرضی و ۲ بند کنترل سیلاب عنوان کرد و گفت: ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه هزینه شد.

کد خبر: 52601
  تاریخ خبر : 1400/03/24
 علی بخشی
 200
  ثبت دیدگاه