پنجشنبه, 6 آبان 1400
مشروح خبر :: اتخاذ تدابیر لازم برای گذر از بحران کم آبی تابستان در استان کردستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان عنوان کرد:

اتخاذ تدابیر لازم برای گذر از بحران کم آبی تابستان در استان کردستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان با بیان اینکه تامین آب شرب پایدار از اولویت‌های این شرکت است، از اتخاذ تدابیر لازم برای گذر از بحران کم آبی تابستان امسال خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، آرش آریانژاد در جلسه ستاد مدیریت بحران استان که با حضور استاندار و مدیران استانی در محل استانداری برگزار گردید 

عنوان کرد: تامین آب شرب پایدار از اولویت‌های این شرکت می باشد و تدابیر لازم برای گذر از بحران کم آبی تابستان امسال اندیشیده شده است.

 آریانژاد با بیان شرایط نامناسب منابع آبی در استان ادامه داد : رودخانه های استان با کاهش شدید آب مواجه میباشند و ذخائر آب پشت سدها در وضعیت نامناسبی قرار دارند به نحوی که در دشت‌های شرقی استان بدلیل خشکسالی شاهد فرو نشست زمین میباشیم .

 وی به مشارکت و تعامل هر چه بیشتر بین‌بخشی تاکید نمود و با بیان این موضوع که هدف وزارت نیرو  مشارکت همه دستگاه‌های مرتبط در حوضه آب می باشد، افزود: باید در این مسیر از مجموعه‌ها و تشکل‌های مردم نهاد  استفاده نمود و این تشکل‌ها ضروری است، وارد میدان عمل شوند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان هدف غائی وزارت نیرو را به هم پیوستگی هر چه بیشتر اجزاء مرتبط در بخش آب دانست و گفت: باید این مشارکت و پیوستگی بصورت معنادار و به شکل واقعی خود ایجاد شود و شایسته است کلیه سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط و ذینفعان، با مدیریت منابع و مصارف و تطبیق منابع موجود با مصارف ضروری (آب شرب) نسبت به گذر از این شرایط حاد اقدام نمایند.

 آریانژاد با یادآوری این موضوع که کشت محصولات پرآب‌خور خصوصا در شرق استان، خسارات زیادی را به آبخوان‌ها وارد نموده است، افزود : برداشت‌های بی‌رویه از منابع آب برای تولید این محصولات، نه تنها خسارات جبران ناپذیری را به منابع آبی وارد نموده، بلکه ایجاد اثرات سوء زیست محیطی در منطقه را نیز فراهم نموده است.

 

کد خبر: 52426
  تاریخ خبر : 1400/03/13
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/03/17
 مدیر روابط عمومی
 170
  ثبت دیدگاه