دوشنبه, 3 آبان 1400
مشروح خبر :: کاهش 54 درصدی حجم رواناب های استان کردستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان خبر داد:

کاهش 54 درصدی حجم رواناب های استان کردستان

حجم رواناب‌های استان در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه پارسال 54 درصد کاهش یافته است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران،  آرش آریانژاد در جلسه شورای‌ اداری استان که روز یکشنبه 9 خرداد 1400 با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار و جمعی از مدیران استانی در محل استانداری کردستان برگزار گردید ضمن ارائه گزارشی از وضعیت منابع آبی و کاهش بارندگی امسال، اظهار داشت: بارشها در سال آبی امسال به نسبت سال گذشته 37 درصد و نسبت به دراز مدت 32 درصد کاهش داشته است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان وضعیت رواناب‌های استان در سال آبی جاری را نگران کننده دانست و افزود: حجم رواناب‌های استان در سال آبی گذشته چهار هزار میلیون مترمکعب بود، که با توجه به کاهش نزولات جوی، امسال این رقم به یک هزار و 200 میلیون مترمکعب رسیده است که در مجموع حجم رواناب‌های استان در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 54 درصد کاهش یافته که این به منزله افت مخازن آب سدهای استان است.

وی یادآور شد: با توجه به خشکسالی و کاهش بارش‌ها، اولویت ما صرفا تامین آب شرب پایدار و سالم خصوصا در فصل گرما است که امیدواریم با مدیریت صحیح شاهد جیره بندی یا قطعی آب نباشیم.

 آریانژاد همدلی کلیه مصرف کنندگان بخش آب را ضروری دانست و ادامه داد: اگر ارکان حکمرانی منابع آب، یعنی همان مصرف‌کنندگان، در بخش‌های خانگی، کشاورزی، صنعت و شهرداری‌ها در زمینه صرفه‌جویی و حفاظت از منابع آب، همدل و همراه نباشند، یقینا در بخش تأمین و توزیع دچار مشکل خواهیم شد.

وی در خاتمه جلسه ابراز امیدواری کرد: با همت مسئولین و دستگاه های ذیربط و همراهی مصرف کنندگان بخش آب، ان‌شاءالله تابستان امسال را بدون هیچ دغدغه‌ای سپری خواهیم کرد.

 

کد خبر: 52341
  تاریخ خبر : 1400/03/10
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/03/10
 مدیر روابط عمومی
 147
  ثبت دیدگاه