پنجشنبه, 6 آبان 1400
مشروح خبر :: تفاهم نامه همکاری در جهت صیانت از منابع آب استان کردستان

تفاهم نامه همکاری در جهت صیانت از منابع آب استان کردستان

در راستای تعامل و ارتباط صنعت با دانشگاه، تفاهم نامه همکاری در جهت ارتقاء کمی و کیفی اهداف و برنامه های مشترک منعقد گردید

به گزارش شبکه خبری آب ایران، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کردستان ،انعقاد این تفاهم نامه را گامی مفید در امر پژوهش و حفاظت از منابع آب دانست و اظهار داشت: به منظور توسعه پژوهش های کاربردی و با بهره گیری از توانمندی های علمی، تحقیقاتی ، مشاوره ای، فناوری و رفع مشکلات صنایع و سازمان ها در استان لازم است بین دانشگاه و شرکت ها ارتباط نزدیک و متقابل وجود داشته باشد.

آرش آریانژاد، با اشاره به تفاهم نامه مذکور یادآور شد: هدف از انعقاد این تفاهم نامه، ارتباط سازمان یافته مابین طرفین و استفاده از توانایی های علمی و توسعه همکاری های آموزشی، مشاوره ای، تحقیقاتی و فرهنگی به منظور آگاهی بخشی، حفاظت و صیانت از منابع آب استان می باشد.

وی حمایت از پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی دانشجویان و اساتید در حوزه آب را ارزشمند خواند و افزود: دانشگاه علوم پزشکی با وجود اعضا هیئت علمی توانمند و مراکز تحقیقاتی، دارای قابلیت های علمی فراوان است که میتواند به حل مشکلات بخش آب استان با دید پژوهش و فناوری کمک کند که در سایه گسترش این همکاریها می توان از امکانات دو جانبه برای توسعه استان بهره جست.

 آریانژاد به ظرفیتهای استان در بخش آب اشاره کرد و عنوان کرد : کردستان دارای مجموعه متنوعی از منابع آب در بخش های مختلف است، که نیازمند برنامه ریزی برای استفاده از این پتانسیل برای توسعه استان می باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان از آماده و مهیا بودن شرایط برای بهره مندی سرمایه گذاران از پهنه های آبی استان خبر داد و افزود: با این شرایط می توان بصورت علمی و ملموس از پتانسیل و ظرفیت های منابع آب در سطح استان، بهترین استفاده ها را برد.

 

کد خبر: 52150
  تاریخ خبر : 1400/03/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/03/02
 مدیر روابط عمومی
 174
  ثبت دیدگاه