پنجشنبه, 6 آبان 1400
مشروح خبر :: ۵۱۷ میلیارد تومان پروژه شرکت آب منطقه ای کردستان افتتاح می‌شود

در جریان پویش هر هفته الف – ب – ایران؛

۵۱۷ میلیارد تومان پروژه شرکت آب منطقه ای کردستان افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان از بهره برداری 4 پروژه این شرکت در قالب پویش هر هفته الف – ب – ایران با محوریت ساخت و سازها – ساز و کارها در بهمن ماه سال جاری خبر داد و گفت: برای بهره برداری از این تعداد پروژه ۵۱۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کردستان، مهندس آرش آریا نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه که با محوریت افتتاح پروژه های این شرکت در قالب پویش هر هفته الف – ب – ایران برگزار شد، اظهار داشت: این پویش به منظور برقراری ارتباط و تعاملات دو سویه بین عرضه و تقاضا در راستای تامین آب سالم و پایدار به تمام نقاط کشور با استفاده از توان بومی و اعتماد به قدرت و باور متخصصین داخلی اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های حوزه آب گام موثری در راستای آبرسانی و محرومیت زدایی استان بشمار می آید، افزود: در سی و چهارمین هفته طرح پویش هر هفته الف-ب-ایران، سه پروژه حوزه آب در شهرستان‌های سقز، کامیاران و مریوان توسط رئیس جمهور و وزیر نیرو بصورت ویدئو کنفرانس و با حضور معاون وزیر نیرو افتتاح می‌شود.

مهندس آریانژاد از آغاز عملیات احداث سد رمشت و شبکه آبیاری و زهکشی پایاب آن از سال ۸۸ در کامیاران خبرداد و خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از پایاب این سد ۵۶۳ هکتار از اراضی دیم این منطقه به آبی تبدیل می‌شود که این مهم می تواند نقش قابل توجهی در توسعه استان و ارتقای اشتغالزایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه تامین آب اراضی کشاورزی پایین دست روستای رمشت، محمدآباد و مارنج از اهداف اصلی این طرح است، عنوان کرد: تاکنون برای تکمیل سد رمشت ۱۰۰ میلیارد تومان برای و برای تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی رمشت نیز ۱۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان یادآور شد: دومین طرح قابل افتتاح در هفته آینده، پروژه شبکه آبیاری و زهکشی سدگاران در مریوان است که برای اتمام عملیات اجرایی این سد نیز اعتباری بالغ بر ۱۳۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه تامین آب اراضی کشاورزی پایاب سد گاران به مساحت کلی ۴۵۵۶ هکتار از اهداف احداث این طرح است، افزود: واحد های عمرانی اول و دوم 1900 هکتار) - واحد عمرانی سوم (1056 هکتار) و جنوب دریاچه زریوار (1600 هکتار) را تحت پوشش قرار می دهد که بخشی از ناحیه عمرانی یک و دو به مساحت 1100 هکتار آماده بهره برداری می باشد.

مهندس آرش آریانژاد پروژه افتتاح شبکه آب رسانی به شهر سقز از سد چراغ ویس و تصفیه خانه شماره دو سقز را از دیگر طرح‌هایی قابل اجرا در پویش هر هفته الف_ ب _ ایران اعلام کرد و بیان کرد: عملیات اجرایی این پروژه در سال ۸۹ آغاز شده که تاکنون ۲۸۰ میلیارد تومان جهت تکمیل این طرح هزینه شده است.

وی با بیان اینکه انتقال و تصفیه آب خام پشت دریاچه سد چراغ ویس به میزان ۳۳ میلیون متر مکعب در سال جهت تامین آب شرب شهر سقز تا افق ۱۴۲۵ از اهداف اصلی این پروژه است، یادآور شد: بهره برداری از مدول اول تصفیه خانه شماره 2 به ظرفیت 400 لیتر در ثانیه، خط انتقال با لوله فولادی 1000 میلی متری بطول 5/5 کیلومتر  واحداث یک  باب مخزن 10000 متر مکعبی آب پاک از موارد قابل افتتاح توسط مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در هفته آینده است.

 

 

 

کد خبر: 49753
  تاریخ خبر : 1399/11/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1399/11/08
 مدیر روابط عمومی
 142
  ثبت دیدگاه