پنجشنبه, 6 آبان 1400
مشروح خبر :: تصفیه خانه سنندج میزبان آب سد آزاد

تصفیه خانه سنندج میزبان آب سد آزاد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: بمنظور پایان دغدغه کیفیت آب شرب سنندج، تصفیه خانه این شهر میزبان خط انتقال 30 کیلومتری آب از سد آزاد خواهد بود

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کردستان، مهندس کامران خرم در خصوص سامانه انتقال آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج اظهار کرد: پس از تکمیل مطالعات، هزینه نهایی برآورد خواهد شد و در حال حاضر مبلغ حدود 350 میلیارد تومان پیش بینی گردیده که لازم است در طی 2 سال این مبلغ جهت اتمام کار، ابلاغ گردد.

وی بیان کرد: با هدف تامین آب شرب سالم و پایدار شهروندان شهر سنندج، برای اولین بار ردیف بودجه ای در سال آینده برای این منظور تعریف شد و برای اجرای این سامانه انتقال، ۹۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان، با اشاره به اجرای پروژه سامانه خط انتقال آب به طول 30 کیلومتر از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج  یادآور شد: مجری اجرای این پروژه شرکت آب و نیروی ایران است که براساس پیگیری و هماهنگی های بعمل آمده مطالعات طرح در حال جمع بندی است و عملیات اجرایی در سال 99 آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه با پیگیری مجدانه استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان نیز از محل سازمان مدیریت بحران کشور به این استان اختصاص داده شد، ابراز امیدواری کرد:عملیات اجرای این پروژه در سال جاری آغاز گردد.

 

 

 

کد خبر: 49221
  تاریخ خبر : 1399/10/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1399/10/15
 مدیر روابط عمومی
 146
  ثبت دیدگاه