پنجشنبه, 6 آبان 1400
مشروح خبر :: افزایش 64 درصدی حجم آب سد کوثر کهگیلویه وبویراحمد

افزایش 64 درصدی حجم آب سد کوثر کهگیلویه وبویراحمد

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: حجم آب سد کوثر هم اینک 436میلیون متر مکعب می باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 64 درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه وبویراحمد، مهندس علی داودی مهر در ادامه افزود: از ابتدای سال آبی که از مهر ماه شروع می شود تاکنون 507 میلیمتر بارندگی در این منطقه داشتیم در حالیکه ایستگاه های باران سنجی آمار بارندگی در 12 ماهه سال گذشته را  210 میلیمتر نشان دادند.

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان تصریح کرد: بارندگی های سال آبی جدید در سد کوثر  باعث بالا آمدن تراز آب این سد به میزان 22 متر شده است.

داودی مهر عنوان کرد: بارندگی چند روز اخیر در این منطقه، 68 میلیمتر بوده و باعث بالا آمدن تراز آب سد کوثر به میزان یک و نیم متر شد که حدود 20 میلیون متر مکعب آب پشت سد، ذخیره شد.

وی اضافه کرد: از ابتدای مهر ماه سالجاری تاکنون 45میلیون متر مکعب آب آشامیدنی برای پنج استان جنوبی کشور(فارس، بوشهر، هرمزگان، خوزستان و کهگیلویه وبویراحمد)، پنج و نیم میلیون متر مکعب آب کشاورزی، 23میلیون متر مکعب برای سایر مصارف (زیست محیطی) و یک و نیم میلیون متر مکعب آب در بخش صنعت رهاسازی شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان در پایان گفت: سد مخزنی کوثر از نوع بنتی وزنی است که طول تاج آن 190 متر و حجم مخزن آن 580 میلیون متر مکعب است که با هدف تامین آب شرب 2 و نیم میلیون نفر از مردم عزیز کشورمان ، تامین آب کشاورزی 5700 هکتار از اراضی دشت لیشتر و خیرآباد و همچنین صنعت استان احداث شد.

 

کد خبر: 33305
  تاریخ خبر : 1397/11/29
 مسئول روابط عمومی
 260
  ثبت دیدگاه