پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: برگزاری جلسه بررسی گزارش نهایی مطالعات مهندسی ارزش طرح آبرسانی جیرفت و عنبرآباد

برگزاری جلسه بررسی گزارش نهایی مطالعات مهندسی ارزش طرح آبرسانی جیرفت و عنبرآباد

در ششمین جلسه کارگروه مهندسی ارزش، نتایج نهایی مطالعات مهندسی ارزش طرح آبرسانی به شهرهای جیرفت و عنبرآباد از سد جیرفت توسط شرکت مهندسی مشاور کریت کارا ارائه گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمان، در راستای ابلاغ آیین نامه مهندسی ارزش در پروژه های صنعت آب و آبفا با هدف بهینه نمودن هزینه ها، کاهش زمان، افزایش منابع، بهبود کیفیت و استفاده موثر از منابع در اجرای پروژه ها، ششمین جلسه کارگروه مهندسی ارزش در دفتر معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای کرمان با حضور اعضای کارگروه مهندسی ارزش شرکت برگزار گردید.

در این جلسه نتایج نهایی مطالعات مهندسی ارزش طرح آبرسانی به شهرهای جیرفت و عنبرآباد از سد جیرفت توسط شرکت مهندسی مشاور کریت کارا ارائه گردید و پیشنهادات ارائه شده توسط مشاور مطالعات مهندسی ارزش این طرح میزان صرفه جویی قابل ملاحظه ای را در بر داشتند که مقرر شد جهت بررسی بیشتر و اعلام نظر به مشاور مطالعات طرح (شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس) ارسال گردد.

در پایان به طور خلاصه می توان گفت پیشنهادهای مطرح شده می توانند شاخص کیفیت را تا 41 درصد افزایش داده و نیز در صورت ترکیب با یکدیگر هزینه های ساخت را به میزان 441 میلیارد ریال و در مجموع هزینه های دوره عمر را به میزان 492 میلیارد ریال کاهش دهند.

البته اگر از این صرفه جویی حاصله به میزان حدود 130 میلیارد ریال در دوره عمر پروژه صرف احداث و بهره برداری از یک نیروگاه با ظرفیت 2 مگاوات گردد، در مقابل، درآمدی معادل 353 میلیارد ریال به پروژه به ترتیب در حدود 364 و 362 میلیارد ریال کمتر از طرح مبنا خواهد بود.

این صرفه جویی ها به معنای افزایش شاخص ارزش به میزان 56 درصد می باشد که بسیار بالاتر از هدف گذاری اولیه مطالعات مهندسی ارزش بوده است.

 

                                                

کد خبر: 30959
  تاریخ خبر : 1397/07/24
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/07/24
 کارشناس روابط عمومی
 523