دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: اولین جلسه کارگروه آزادسازی جهت اجرای بازگشایی مسیر رودخانه زنجانرود برگزارشد.

اولین جلسه کارگروه آزادسازی جهت اجرای بازگشایی مسیر رودخانه زنجانرود برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،اولین جلسه کارگروه آزادسازی جهت اجرای بازگشایی مسیر رودخانه زنجانرود با حضور معاون حفاظت و بهره برداری،مدیر امور منابع آب شهرستان زنجان، مدیردفترحراست، مدیردفتر حقوقی ، مدیردفتر رودخانه و سواحل، مدیر روابط عمومی ،رییس گروه بازرسی و مدیر دفتر بهره برداری شرکت آب منطقه ای زنجان برگزارگردید.

در ابتدای جلسه مهندس احمدی مدیر دفتر رودخانه و سواحل این شرکت با ارایه گزارشی در خصوص تکالیف و برنامه های دفتر مهندسی رودخانه و تعیین مسیر بازگشایی رودخانه زنجانرود اظهارکرد: طبق مصوبات نشست مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای در شرکت مدیریت منابع آب ایران و برنامه مصوب دفتر ستادی ، این شرکت مکلف به اعمال نگرش مدیریت یکپارچه بر رودخانه ها با هدف حفاظت از اراضی بستر و حفظ کیفیت و کمیت منابع آب سطحی و زیرزمینی وابسته به آن با اجرای برنامه های آزادسازی و احیاء رودخانه ها بصورت سراسری و یکپارچه می باشد.

وی افزود: به منظور پیشگیری از اعمال سلایق و نیز کاهش تبعات اجتماعی سیاست وزارت نیرو انجام برنامه های آزادسازی بصورت بازه ای است و در این راستا بایستی محدوده های دارای اولویت در رودخانه ها شناسایی و معرفی گردد و حتی الامکان از ورود به بحث آزاد سازی تصرفات بصورت موردی اجتناب شود.

احمدی با بیان موانع و مشکلات اجرای برنامه های دفتر مهندسی رودخانه در راستای آزادسازی مسیر رودخانه به عدم دسترسی به متصرفین به جهت عدم حضور مالک اراضی متصرفی در محل ، امتناع از تحویل گرفتن اخطاریه ها ، وجود اماکن وابسته به دولت و نیز کمبود اعتبار لازم اشاره و مهمترین اولویت آزاد سازی تصرفات را قسمتی از رودخانه زنجان رود که در محدوده شهری واقع شده است عنوان نمود.

در ادامه این جلسه مهندس سرمستی در خصوص مشکلات پیش رو در زمان آزاد سازی این مسیر گفت : در برخی نقاط باغ های مثمر از بین رفته و شاهد متصرفین بستر خواهیم بود و بهتراست موضوع در شورای حفاظت استان مطرح تا مشکلات این چنینی به حداقل برسد.

مهندس مهان فر، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه مباحث مطروحه باید در کمیته سلامت و حفظ بیت المال مطرح و پایش شوند افزود: هدف از اجرای برنامه آزاد سازی ، علاوه بر اعمال حاکمیت دولت بر انفال ، کاهش آلودگی پایین دست محدوده شهری زنجان درحاشیه رودخانه از دیگر اهداف طرح  بوده و دراین راستا این شرکت بعنوان متولی از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نخواهد کرد.

در پایان اعضای جلسه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص آزادسازی مسیر رودخانه زنجانرود مطرح نموده و مقرر گردید برای جلسه بعدی این کارگروه، کلیه اطلاعات و آمار مسیر اطراف رودخانه زنجانرود از طریق دفتر مهندسی رودخانه جمع بندی و به اعضای کارگروه ارایه گردد.

کد خبر: 30949
  تاریخ خبر : 1397/07/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/07/24
 کارشناس روابط عمومی
 339