پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: برگزاری میزگرد میراث فرهنگی ، توسعه پایدار و مدیریت آب در دومین همایش ملی میراث‌فرهنگی و توسعه پایدار

برگزاری میزگرد میراث فرهنگی ، توسعه پایدار و مدیریت آب در دومین همایش ملی میراث‌فرهنگی و توسعه پایدار

دومین همایش ملی میراث‌فرهنگی و توسعه پایدار، در روزهای 15 و 16 مهرماه ۹۷ با حضور علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی ، سیدمحمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری و رضا راعی رئیس موسسه گنجینه ملی آب ایران و جمع کثیری از علاقمندان در موزه ملی ایران آغاز برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران بخشی از این همایش به پنل میراث فرهنگی ، توسعه پایدار و مدیریت آب اختصاص داشت که مهندس راعی به عنوان عضو پنل میراث فرهنگی ، توسعه پایدار و مدیریت آب مقالات را مدیریت نموده  و همچنین مقاله ایی تحت عنوان دانش بومی حلقه اتصال حفاظت منابع  ارائه نمود.

 در بیانیه پایانی همایش بر این نکته تاکید گردید که متخصصان حاضر در دومین همایش میراث فرهنگی و توسعه پایدار گردهم آمدند تا بار دیگر تجربیات خود را در حوزه میراث فرهنگی و توسعه پایدار به اشتراک گذارند.

متن این بیانیه که توسط رضا معصومی راد، دبیر کمیته علمی دومین همایش میراث فرهنگی و توسعه پایدار قرائت شد به شرح زیر است: طی دهه های اخیر، بسیاری از اندیشه‌ورزان با ارزیابی مداخلات فرهنگی و زیست محیطی و مخاطرات ناشی از آن، دولتمردان و کارگزاران توسعه را به ضرورت توسعه پایدار و توجه به فرهنگ، میراث فرهنگی و محیط زیست و حفاظت و صیانت از آن برای نسل‌های آینده و نیز اتکای به مشارکت جوامع محلی در هدف گذاری‌ها و اقدامات توسعه دعوت کردند.

لازم به توضیح است که از وزارت نیرو و شرکت مدیریت منابع آب ایران نزدیک به 30 نفر شرکت نمودند و در پایان لوح تندیس تعامل به شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران تعلق گرفت.

 

کد خبر: 30868
  تاریخ خبر : 1397/07/18
 کارشناس
 388