پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: شرکت آب و نیرو موفق به کسب لوح تقدیر و نشان تعامل گردید

در راستای حفاظت از آثار تاریخی– فرهنگی؛

شرکت آب و نیرو موفق به کسب لوح تقدیر و نشان تعامل گردید

در جریان دومین همایش ملی «میراث فرهنگی و توسعه پایدار» که روزهای ۱۵ و ۱۶ مهرماه در سالن همایش‌های موزه ملی ایران برگزار شد، شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران موفق به کسب لوح تقدیر همایش و نشان تعامل گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، دومین همایش ملی میراث فرهنگی و توسعه پایدار با حضور علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، سیدمحمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و مهندس علیرضا معاون سابق وزیر نیرو در هفت محور میراث فرهنگی، توسعه پایدار و آمایش سرزمینی، مدیریت منابع آب، راه و شهرسازی، هویت، گردشگری، صلح و وفاق ملی، نوآوری و فناوری برگزار شد.

در پایان همایش با توجه به همکاری سازنده شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در راستای انجام مطالعات تاریخی- فرهنگی و باستان‌شناسی در حوزه طرح‌های شرکت و رعایت حداکثری موازین و استانداردهای حفاظت از آثار تاریخی – فرهنگی حین اجرای طرح و مشارکت سازنده در بهبود اصلاح راهکارهای تعاملی فی‌مابین، موفق به کسب نشان تعامل و لوح تقدیر شد.

اعمال فرآیند تعاملی فی‌مابین طرح‌های مطالعاتی و اجرایی شرکت و استفاده از خدمات کارشناسی تخصصی در بخش باستان‌شناسی و میراث فرهنگی ویژگی بارزی است که به اذعان پژوهشگاه میراث فرهنگی صرفاً  در شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران عملیاتی شده است.

این گزارش می‌افزاید این نشان دو دست، در دست یکدیگر را نشان می‌دهد و طرح آن برگرفته از شیء عاجی به دست آمده از دژ زیویه کردستان متعلق به سده هفتم پیش از میلاد می‌باشد. این نشان برای اولین بار توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی به چهار شخص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی اعطا گردید و شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران به همراه سه شخصیت حقیقی و حقوقی دیگر برای اولین بار موفق به دریافت این نشان گردید.

کد خبر: 30856
  تاریخ خبر : 1397/07/18
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/07/18
 کارشناس
 370