پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: دکتر یخکشی: بکارگیری بیش از 10 دستگاه ماشین آلات سنگین برای کمک رسانی به سیل زدگان از سوی آب منطقه ای مازندران

دکتر یخکشی: بکارگیری بیش از 10 دستگاه ماشین آلات سنگین برای کمک رسانی به سیل زدگان از سوی آب منطقه ای مازندران

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای دکتر محمدابراهیم یخکشی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران با اشاره به ضرورت بازگشایی مسیر و راه های دسترسی و هدایت آب ها گفت: بیش از ده دستگاه ماشین آلات سنگین برای کمک رسانی به سیل زدگان شهرهای تنکابن و رامسر بکار گرفته شده است تا با تلاش شبانه روزی مشکلات مردم را به حداقل برسانند.

وی گفت: با تلاش های انجام شده در نقاط بحرانی و آسیب دیده از جمله روستاهای هراتبر، پلطان، پل غریب، گلیج پل، گالش محله و گانکسر در شهرستان رامسر مسیرها بازگشایی و راه دسترسی برای رفت و آمد مهیا شده است و این کمک رسانی همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران از تخریب کلیه سردهنه های سنتی و تعدادی از بندهای بتنی انحرافی خبر داد و گفت: برای بازسازی این تاسیسات و همچنین ساماندهی رودخانه ها در مناطقی که با وقوع این سیل تعریض و به روستاها نزدیک شده نیازمند 180 میلیارد تومان اعتبار هستیم.

دکتر یخکشی در پایان با تشریح نقش سدهای میجران و البرز در کنترل سیلاب به کاهش کدورت آب این سدها پرداخت و گفت: این مشکل نیز مرتفع شده و آب شرب مورد نیاز شهروندان پس از تصفیه وارد شبکه شده است.

کد خبر: 30842
  تاریخ خبر : 1397/07/17
 مدیر روابط عمومی
 344