پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: مدیر سد و شبکه البرز: سیلاب 150 مترمکعبی بابلرود از طریق سد البرز کنترل شد.

مدیر سد و شبکه البرز: سیلاب 150 مترمکعبی بابلرود از طریق سد البرز کنترل شد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای مهندس جواد دادویه مدیر سد و شبکه البرز با اشاره به نقش سدهای استان در کنترل و مهار سیلاب از دبی لحظه ای رودخانه های ورودی به سد البرز به داخل مخزن در روز چهاردهم مهرماه خبر داد و گفت: با ذخیره سازی این سیلاب؛ طغیان و سیلاب رودخانه بابلرود کاهش یافت و هیچگونه خسارتی ناشی از طغیان این رودخانه گزارش نشد.

وی با بیان اینکه قبل از وقوع این سیلاب میزان ورودی آب به مخزن سد کمتر از یک متر مکعب بوده است افزود: با وقوع این سیلاب میزان حجم ذخیره سد در مدت یک روز از 57 میلیون متر مکعب به 63 میلیون متر مکعب رسیده است و میزان ذخیره آب به میزان 6 میلیون متر مکعب افزایش یافت.

دادویه میزان بارندگی در حوزه آبریز سد را 66 میلی متر اعلام کرد و گفت: بارش از ساعت 30/16 روز جمعه آغاز شد و در ساعت 18 روز شنبه خاتمه یافت.

وی میزان ورودی سد را در حال حاضر حدود 8 متر مکعب اعلام کرد و گفت: این رقم رو به کاهش است.

مدیر سد و شبکه البرز از مردم خواست باتوجه به شدت بارش و لغزندگی شدید حاشیه مخزن سد البرز از تردد در اطراف دریاچه خودداری نمایند تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

ایشان در پایان با تشریح اقدامات بهره برداری سد بهنگام وقوع سیلاب به چگونگی تقلیل کدورت آب پرداخت و گفت: باتوجه به خشکسالی فصل گذشته؛ سیلاب ورودی به مخزن سد همراه با رسوبات شدید بوده که تدابیر اتخاذ شده میزان کدورت در حال کاهش بوده و مشکلات تامین آب شرب شهروندان شهرهای گروه الف بزودی مرتفع خواهد شد.

کد خبر: 30840
  تاریخ خبر : 1397/07/17
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/07/17
 مدیر روابط عمومی
 368