پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: جلسه بررسی مشکلات آب شرب استان کرمان برگزار شد

با حضور معاون شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

جلسه بررسی مشکلات آب شرب استان کرمان برگزار شد

با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و جمعی از مسئولین جلسه بررسی مشکلات آب شرب استان در شرکت آب منطقه‌ای کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کرمان، عصر شنبه 14 مهرماه با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مهندس علیزاده مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای، مهندس طاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری، معاون شرکت آب و فاضلاب روستایی، معاونین شرکت آب منطقه‌ای و جمعی از مجریان، مشاورین و پیمانکاران طرحها، جلسه بررسی مشکلات آب شرب استان در شرکت آب منطقه‌ای کرمان برگزار شد.

در این جلسه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری، معاون شرکت آب و فاضلاب روستایی، نمایندگان شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی و هریک از مجریان طرح شرکت آب منطقه‌ای کرمان به تشریح پروژه‌های مرتبط با حوزه آب و مسائل و مشکلات آنان پرداختند.

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با تأکید بر توجه به سازگاری با کم‌آبی خاطرنشان کرد: توازن بین مصرف و منابع یکی از مواردی است که باید به آن پرداخته شود و سازگاری با کم‌آبی به‌صورت جدی دنبال گردد.

مهندس شاهین پاکروح اظهار کرد: منابع آبی ما منابع قابل اتکایی نیستند و باید مصارف را منطبق بر منابع کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه سرانه مصرف شرب و روستایی نسبت به کشورهای منطقه و هم‌جوار 30 تا 50 درصد بالاتر است، گفت: زحمات شما باعث شد تا کمترین چالش آبی را در استان کرمان داشته باشیم.

مهندس پاکروح ادامه داد: از همین حالا باید به فکر تابستان بعد بود و برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان هم گفت: استفاده از اعتبارات روستایی و بازنگری تصفیه‌خانه جیرفت از مواردی است که بعدازاین جلسه باید موردبررسی قرار گیرد.

مهندس ابراهیم علیزاده بابیان اینکه بیش از 97 درصد از آب شرب استان از منابع آب زیرزمینی تأمین می‌شود به بیلان منفی آب در استان کرمان اشاره کرد.

وی همچنین به تشریح ابعاد گوناگون پروژه‌های انتقال و تأمین آب استان کرمان پرداخت.

مهندس اسماعیلی مدیر دفتر نظارت بر طرح‌های آب و فاضلاب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور هم در این سفر مهندس شاهین پاکروح معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور را همراهی می‌کرد.

 

     

 

                                                         

کد خبر: 30796
  تاریخ خبر : 1397/07/15
 کارشناس روابط عمومی
 328