پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: مهندس حاج رسولی ها و اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از طرح های بخش آب استان کردستان بازدید کردند

مهندس حاج رسولی ها و اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از طرح های بخش آب استان کردستان بازدید کردند

اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس به همراه مهندس محمد حاج رسولی ها مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران برای بررسی مسائل و مشکلات حوزه آب و کشاورزی روز چهارشنبه یازدهم و پنجشنبه دوازدهم مهر ماه به استان کردستان سفر و در شهرستان های استان نیز حضور پیدا کردند.

 اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس به همراه معاونین و مدیران کشوری در بخش های آب و کشاورزی پس از حضور در سنندج در جلسه فرماندهی ستاد اقتصای مقاومتی استان و بعد از آن در نشستی با اتاق بازگانی استان تحت عنوان شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی شرکت نمودند.

متعاقب آن اعضای کمیسیون، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و معاونین وزیر جهادکشاورزی به همراه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی در قالب سه گروه در شهرستان های استان حضور پیدا کرده و از طرح های آب و کشاورزی بازدید کردند.

در بخش آب ؛ اکیپ اول از طرح های سد آزاد و سامانه انتقال آن، سد گاران و شبکه آبیاری و زهکشی پایاب و سامانه انتقال آب سد بازدید نمودند.

گروه دوم از سد سیازاخ، شبکه پایاب اراضی آن، سد شهید کاظمی، سد چراغ ویس و سد بانه و گروه سوم هم از دشت های ممنوعه شرقی استان و پروژه های پخش سیلاب بازدید نمودند.

کامران خرم سرپرست شرکت آب منطقه ای کردستان در این بازدیدها بر اختصاص اعتبار جهت نهایی شدن و بهره برداری از این پروژه ها تأکید کرد.

در این بازدیدها، اعضای کمیسیون بر تخصیص اعتبارات لازم بمنظور تکمیل این طرح ها و پروژه ها و همچنین بر تخصیص منابع آب لازم بخش های مختلف استان به ویژه بخش کشاورزی تأکید نمودند.

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یکی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی است. این کمیسیون بر اساس ماده 62 برای انجام وظایف محوله درمحدوده کشاورزی، منابع آب، دام و طیور، شیلات، محیط زیست و هواشناسی مطابق ضوابط این آئین‏نامه تشکیل می‏شود.

 

کد خبر: 30794
  تاریخ خبر : 1397/07/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/07/15
 کارشناس
 499