شنبه, 9 بهمن 1400
مشروح خبر :: کارگروه سازگاری با کم‌آبی استان کرمان برگزار شد

با حضور معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران

کارگروه سازگاری با کم‌آبی استان کرمان برگزار شد

با حضور مهندس حبیبی معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران و دکتر موسوی آیت الهی معاون امور عمرانی استانداری کرمان و جمعی از مسئولان، کارگروه سازگاری با کم‌آبی استان کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کرمان، با حضور مهندس حبیبی معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران، دکتر موسوی آیت الهی معاون امور عمرانی استانداری کرمان، مهندس علیزاده رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان و جمعی از مسئولان و مدیران کل و کارشناسان، کارگروه سازگاری با کم‌آبی استان کرمان عصر سه شنبه در محل دفتر معاونت عمرانی  برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه، دکتر موسوی آیت الهی معاون امور عمرانی استاندار کرمان خاطرنشان کرد: همدلی و وفاق خوبی بین دستگاه‌های اجرایی در زمینه حل مشکلات حوزه آب و سازگاری با کم‌آبی وجود دارد و همه در یک راستا همکاری می‌کنند.

دکتر موسوی آیت الهی در بخش دیگری از سخنان بابیان اینکه کارگروه سازگاری با کم‌آبی استان کرمان چهار کمیته در زیرمجموعه خود دارد، اظهار کرد: به دلیل تعدد کارها چهار کمیته اطلاع‌رسانی به ریاست مرکز صداوسیما، کمیته امنیتی و انتظامی به ریاست مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری، کمیته مالی به ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و کمیته فنی به ریاست دفتر فنی استانداری زیرمجموعه کارگروه سازگاری با کم‌آبی استان کرمان تشکیل‌شده است.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان، پیگیری مجمع نمایندگان استان و دیدار آنان با دکتر اردکانیان مقام عالی وزارت نیرو و همچنین اهمیت حفاظت از منابع آب را از دلایل حضور معاون حفاظت از منابع آب ایران و هیئت همراه در استان کرمان دانست.

مهندس علیزاده خاطرنشان کرد: در اسفندماه 96 و بر اساس مصوبه هیئت‌وزیران مبنی بر تشکیل کارگروه سازگاری با کم‌آبی، قرار بر این شد مشابه این کارگروه در استان‌ها هم‌شکل گیرد که با استقبال بسیار خوبی از سوی مدیران مربوطه در استان کرمان روبه‌رو شد.

وی عنوان کرد: خوشبختانه یک وفاق و همدلی بسیار خوبی در جریان است و همه باکمال میل برای حضور در جلسات کارگروه سازگاری باکم آبی استان کرمان وقت می‌گذارند.

مهندس علیزاده همچنین اشاره کرد که تاکنون 5 جلسه کارگروه سازگاری با کم‌آبی برگزارشده است و در این زمینه مصوباتی هم داشته‌ایم.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران هم در پایان جلسه خاطرنشان کرد: با برگزاری 5 جلسه کارگروه سازگاری با کم‌آبی در کرمان، این استان در ردیف استان‌های اول در برگزاری این جلسات می‌باشد.

مهندس حبیبی بابیان اینکه با ایجاد منابع جدید مصرف‌کننده‌ی موجود هم به وجود خواهد آمد، بر مدیریت و حفظ منابع آبی موجود تأکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: دکتر اردکانیان مقام عالی وزارت نیرو تأکید دارد که «آب یک مقوله بین بخشی است و همه باید در ارتباط با حفاظت و صیانت از آب با یکدیگر همکاری کنند».

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در کارگروه سازگاری با کم‌آبی کشور مصوب شد که کارگروه‌های متعدد در این زمینه در استان‌های شکل گیرد تا متناسب با شرایط خود هر استان، طرح‌ها و برنامه‌ها در راستای منابع آب تصویب و نهایتاً به کارگروه کشور ارسال کنند.

مهندس حبیبی عنوان کرد: استان‌ها و شهرهای کلان دارای تنش آبی در کشور مشخص‌شده است و جلساتی در این زمینه به‌نوبت برگزار می‌گردد.

 وی بیان کرد: شرایط کشور و استان کرمان در زمینه آب به گونه است که به نظر می‌آید باید یکسری حرکت‌های انقلابی و سریع اتفاق افتد و اقدامات جدی‌تر صورت گیرد و همچنین نسبت به کاهش سطح کشاورزی و اصلاح الگوی کشت در حوزه کشاورزی اقدامات گسترده‌ای انجام شود.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران یادآور شد: استان‌های کویری همچون کرمان از قدیم خود را با وضعیت کم‌آبی سازگار کرده بودند و حتماً موفق‌تر از استان‌های دیگر در این زمینه خواهند بود.

در این جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان، نماینده سازمان جهاد کشاورزی جنوب، نماینده شرکت آبفا و نماینده شرکت آبفار استان کرمان به ارائه گزارشی از وضعیت حوزه کاری خود پرداختند.

 

کد خبر: 29145
  تاریخ خبر : 1397/04/13
 کارشناس روابط عمومی
 205