شنبه, 9 بهمن 1400
مشروح خبر :: برگزاری جلسه با بهره برداران منابع آب زیرزمینی در شهرستان حاجی آباد

در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی ؛

برگزاری جلسه با بهره برداران منابع آب زیرزمینی در شهرستان حاجی آباد

مدیر امور منابع آب حاجی آباد از نشست مشترک با بهره برداران منابع آب زیرزمینی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای هرمزگان ، ارسلان باوقار گفت : این نشست در راستای اهداف طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی با بهره برداران این منابع ارزشمند برگزار شد.

مدیر امور منابع آب شهرستان حاجی آباد تصریح کرد : با توجه به وضعیت بحرانی منابع آب زیرزمینی در استان و شهرستانها اهمیت و ضرورت اجرایی شدن پروژه اطلاع رسانی را با برگزاری نشست های دوره ای امورهای آب با بهره برداران منابع آب پررنگ تر می نماید.

وی با اشاره به اینکه بهره برداران منابع آب با درک مسأله بحران منابع آب زیرزمینی و آشنایی با پدیده فرونشست زمین به دلیل برداشت های بی رویه و غیر اصولی از سفره های آب زیرزمینی ، مدیریت بر مصارف را برعهده خواهند گرفت، عنوان کرد: در عمل با ورود به این مهم در جهت برداشت آب از آبخوان ، صرفه جویی های قابل ملاحظه ای را شاهد خواهیم بود.                                                       

باوقار در پایان اظهار امیدواری کرد : با برگزاری نشست های دوره ای با اکثر بهره برداران آب زیرزمینی در هر فرصت زمانی و مکانی تحقق پروژه های اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از درک صحیح وضعیت  بحرانی و محدودیت شدید آب در شهرستان با مشارکت و حضور قشرهای مختلف توسط امور منابع آب حاجی آباد دنبال خواهد شد تا همگی اقشار، دست به دست هم منابع موجود و حیاتی آب را حفظ و مدیریت کنیم.

کد خبر: 29138
  تاریخ خبر : 1397/04/13
 کارشناس روابط عمومی ۲
 270