شنبه, 9 بهمن 1400
مشروح خبر :: خط دوم پروژه آبرسانی غدیر ١٥ تیرماه تکمیل می شود/ با اتمام خط دوم غدیر، شوری آب شهرهای آبادان و خرمشهر برطرف می شود

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان:

خط دوم پروژه آبرسانی غدیر ١٥ تیرماه تکمیل می شود/ با اتمام خط دوم غدیر، شوری آب شهرهای آبادان و خرمشهر برطرف می شود

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان از افتتاح خط دوم پروژه آبرسانی غدیر تا ١٥ تیر ماه جاری خبر داد و گفت: با اتمام این طرح روزانه ٢٩٠ هزار مترمکعب آب شرب شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان از ایستگاه های پمپاژ ام الدبس و قیصریه تا افق ١٤٢٥ تامین خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "صابر علیدادی" افزود: با تکمیل و اتمام عملیات اجرایی احداث خط انتقال آب ٢٠٠٠ میلی متری از ام الدبس تا ایستگاه کنترل فشار حسینیه به طول ٩٠ کیلومتر، همچنین تعبیه الکتروموتور پنجم در ایستگاه پمپاژ ام الدبس روزانه حدود ٩٠ هزار مترمکعب آب شرب به ظرفیت شهرهای آبادان و خرمشهر از بالادست رودخانه کرخه اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به این که این آب از بالادست رودخانه کرخه، با EC مطلوب و کدورت زیر ٥ درجه تهیه خواهد شد، تاکید کرد: با تکمیل خط ٩٠ کیلومتری غدیر مشکل کمی و کیفی آب آبادان و خرمشهر حل خواهد شد.

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان با بیان این که وزارت نیرو تمام ظرفیت های موجود را برای حل سریع این مشکل به کار گرفته است، تصریح کرد: درمسیر اجرای انتقال آب کرخه به آبادان و خرمشهر ٨٩ مانع اجرایی وجود داشت و عبور از آنها حداقل، زمانی معادل ۸ تا ۱۰ ماه را می طلبید، که از یک ماه و نیم گذشته با به کارگیری ۲۵ اکیپ شبانه روزی عملیاتی، ١٠٠ دستگاه ماشین آلات، ٥٣٧ نیروی عملیاتی و اجرایی، این موانع به پنج مورد رسیده است.

وی اظهار امیدواری کرد با ادامه این روند، طرح آبرسانی به دو شهر آبادان و خرمشهر در موعد مقرر که همان ١٥ تیرماه است در مدار بهره برداری قرار گیرد.

"رضا پرویزی" مدیر اجرایی طرح آبرسانی غدیر جنوبی نیز گفت: برای تکمیل خط ۲۰۰۰ میلی متری انتقال آب کرخه به آبادان و خرمشهر تا کنون مبلغ ۵۳۱ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به پیگیری های مستمر استاندار و مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان از تلاش های شبانه روزی عوامل اجرایی موسسه اروندان و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) قدردانی کرد.

کد خبر: 29119
  تاریخ خبر : 1397/04/12
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/04/13
 کارشناس
 266