دوشنبه, 5 مهر 1400
عناوین خبری

امکان بهره برداری از ۲۴۰۰ هکتار اراضی شبکه آبیاری سبلان استان اردبیل با تخصیص فاینانس ۶۰۰ میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون

نماینده مجری طرح شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد سبلان پس از بازدید عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون کشور از عملیات اجرایی تکمیل و احداث فاز اول طرح شبکه آبیاری سبلان در شهرستان مشگین شهر از امکان بهره برداری از ۲۴۰۰ هکتار این اراضی با تخصیص فاینانس ۶۰۰ میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون خبر داد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/31

تلاشهای شرکت آب منطقه ای اردبیل در شهرستان خلخال با تامین آب شرب پایدار خلخال به ثمر رسیده است

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل به همراه مدیران امور منابع آب شهرستانهای خلخال و کوثر و نماینده مجری طرح آبرسانی خلخال از طرح های اجرا شده و در حال اجرای بخش آب در جنوب استان بازدید کرد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/07/02

خدمت رسانی به مردم استان اردبیل و منطقه مغان برای تامین و توزیع آب مصارف مختلف از جمله شرب، با تمام توان درحال انجام است

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به اتفاق اعضای هیئت مدیره و معاونین مالی و پشتیبانی و حفاظت و بهره برداری و با همراهی مدیران امور منابع آب مغان و شرکت بهره برداری شبکه آبیاری و زهکشی مغان از قسمت های مختلف این شبکه بازدید کردند و از نزدیک اقدامات و برنامه های خدمت رسانی و تامین آب شرب و کشاورزی در شمال استان را ارزیابی کردند.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/07/01
در 6 ماه اول سال جاری صورت گرفت؛

انسداد 60 حلقه چاه آب غیرمجاز در استان اردبیل

مدیر دفتر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب و نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از انسداد و مسدود کردن ۶۰ حلقه چاه غیرمجاز طی شش ماه اول سال جاری در سطح استان اردبیل خبر داد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/30

عملیات احداث سد مخزنی عنبران در استان اردبیل با پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصد

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به همراه بهروز پورمهر عضو هیئت مدیره و معاون طرح و توسعه شرکت و سایر مدیران ذیربط از عملیات احداث سد مخزنی عنبران در شهرستان نمین بازدید کرد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/28

اختصاص ۱2۰۰ میلیارد ریال اعتبار فاینانس برای تکمیل سد عمارت و تصفیه‌خانه آب شرب تازه‌کند در اردبیل

پس از بررسی و بازدید مشترک رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان، استاندار اردبیل، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، از جبهه‌های کاری مختلف در کارگاه سد مخزنی عمارت مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار فاینانس داخلی برای تکمیل طرح سد عمارت و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار مالی جدید برای احداث طرح تصفیه‌خانه آب شرب تازه کند اختصاص یافت‌

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/25

اجرای طرح شبکه آبیاری گیوی در جبهه های مختلف پیشرفت مناسبی دارد

نماینده مردم شریف شهرستانهای کوثر و خلخال و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل از بخش های مختلف احداث طرح شبکه آبیاری و زهکشی گیوی بازدید کردند و از نزدیک در جریان آخرین فعالیتها و اقدامات و برنامه های اجرای این طرح در منطقه قرار گرفتند.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/26

تکمیل احداث طرح شبکه آبیاری سبلان در شهرستان مشگین شهر

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل، عضو هیئت مدیره شرکت، مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت، نماینده مجری طرح شبکه آبیاری و زهکشی سبلان و رئیس اداره بهره برداری و نگهداری سد سبلان به همراه مدیران مشاور و پیمانکار از فعالیت ها و عملیات اجرایی طرح تکمیل احداث شبکه آبیاری سبلان در شهرستان مشگین شهر بازدید کرد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/26

پیشرفت فیزیکی سد مخزنی عمارت در استان اردبیل به ۹۵ درصد رسید و تکمیل این سد در حال انجام است

عضو هیئت مدیره و معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل به همراه نماینده مجری و پیمانکار و مشاور طرح سد مخزنی عمارت از تداوم فعالیت ها در این طرح بازدید کرد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/23

انسداد 25 حلقه چاه غیرمجاز درشهرستان خلخال

مدیر امور منابع آب شهرستان خلخال از انسداد 25 حلقه چاه غیرمجاز در سالجاری در سطح شهرستان خلخال خبر داد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/24

لایروبی 233 کیلومتر از کانالهای شبکه آبیاری مغان/ آب کشتهای پاییزه و بهاره تامین و آبیاری کشت تابستانه با نوبت بندی انجام می شود

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان اردبیل گفت : به دلیل وقوع خشکسالی و کمبود آب در شبکه آبیاری مغان، در روزهای اخیر در منطقه مغان مستقر بوده و نسبت به ارزیابی میدانی اقدامات و برنامه ریزی آتی برای مدیریت این شبکه اقدام نموده است.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/22

بهره برداری از 8 هزار هکتار شبکه آبیاری در اراضی کشاورزی سدخدآفرین

رئیس اداره بهره برداری و نگهداری شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین گفت:۸ هزار هکتار شبکه آبیاری دراراضی کشاورزی شبکه خداآفرین به بهره برداری رسیده و حدود ۵ هزار هکتار آن در سالجاری زیرکشت رفته است

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/20

لزوم همکاری بین کشاورزان و مسئولان منابع آب مغان برای مدیریت کم آبی

امام جمعه پارس آباد مغان با اشاره به خشکسالی و کمبود آب در رودخانه ارس و شبکه آبیاری و زهکشی مغان گفت: بارها طی اطلاعیه‌های مختلف مسئولان منابع آب مغان کمبود آب در سال جاری را اعلام کرده اند و از کشاورزان عزیز منطقه خواسته اند برای کشت دوم در شبکه آبیاری مغان اقدام نکنند ولی برخی کشاورزان همکاری نکردند و امروز شاهد کمبود آب هستیم.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/19

بررسی آخرین وضعیت عملیات اجرایی از پروژه سیفون دره رود در استان اردبیل

عضو هیئت مدیره و معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای استان اردبیل، مدیر قراردادهای شرکت و نماینده مجری طرح شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین به منظور بررسی آخرین وضعیت عملیات اجرایی طرح فوق، از پروژه سیفون دره رود بازدید کردند.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/19
رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل اعلام نمود؛

امضا تفاهم نامه مشارکت بانک ملی ایران برای تکمیل احداث شبکه آبیاری سبلان استان اردبیل

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل از امضا و مبادله تفاهم نامه مشارکت بانک ملی ایران برای تامین ۱۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار مالی به منظور تکمیل احداث طرح شبکه آبیاری و زهکشی سبلان شهرستان مشگین شهر در استان اردبیل خبر داد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/16

عملیات تعمیرات و بازسازی آبگرم شهرستان کوثر در استان اردبیل

عضو هیئت مدیره و مدیر آبهای معدنی شرکت آب منطقه ای اردبیل در گفتگو با روابط عمومی شرکت گفت: دفتر آبهای معدنی شرکت با استفاده از فرصت تعطیلی آبهای گرم بدلیل شیوع کرونا، اقدام به بازسازی و تعمیرات لازم آبهای گرم در سطح استان نموده است.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/15

احداث ۳۰۰۰ هکتار از شبکه آبیاری زهکشی سبلان در استان اردبیل تسریع می شود

جلسه بررسی و هماهنگی تأمین مالی احداث و تکمیل ۳۰۰۰ هکتار فاز اول طرح شبکه آبیاری زهکشی سبلان در شهرستان مشگین شهر از محل ۶۰۰ میلیارد ریال فاینانس مالی دریافتی شرکت آب منطقه ای استان اردبیل از بانک توسعه تعاون برگزار شد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/13

خودداری ازکشت زود هنگام پاییزه در شبکه آبیاری و زهکشی مغان

معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به کاهش بارندگی در حوضه آبریز رودخانه ارس و وقوع خشکسالی شدید در این حوضه و در نتیجه، کاهش حجم آب ذخیره سدهای مخزنی ارس و خداآفرین و پیش بینی احتمال تداوم خشکسالی در پاییز سال جاری و سال آبی آتی و ضرورت تامین آب محصولات کنونی در شبکه آبیاری مغان، کشاورزان عزیز منطقه بایستی از انجام کشت زودهنگام کلیه محصولات پاییزه (نظیر کلزا و سیر) در شبکه آبیاری و زهکشی مغان خودداری کنند و به دلیل عدم امکان تامین آب مطمئن، کاشت محصولات پاییزه در شبکه آبیاری مغان را قبل از نیمه دوم مهرماه سال جاری انجام ندهند.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/08

برگزاری چهاردهمین جلسه شورای معاونان و مدیران شرکت آب منطقه ای اردبیل

چهاردهمین جلسه شورای معاونین و مدیران شرکت آب منطقه ای اردبیل با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل، اعضای هیئت مدیره، معاونین و مدیران دفاتر شرکت و با حضور ویدئو کنفرانسی مدیران امور آب شهرستانهای استان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/14

فاز اول طرح آبرسانی شرب به نمین و عنبران افتتاح شد/ سرمایه‌گذاری ۴۲۵ میلیارد ریالی برای افتتاح این پروژه

فاز اول طرح آبرسانی شرب به نمین و عنبران با اعتباری بالغ بر ۴۲۵ میلیارد ریالی با حضور جمعی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/11

آخرین وضعیت منابع و مصارف آب سد مخزنی یامچی برای تامین پایدار آب شرب

رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل، فرماندار شهرستان اردبیل و جمعی از مدیران ذیربط از مخزن سد یامچی بازدید کردند و آخرین وضعیت منابع و مصارف آب سد مخزنی یامچی برای تامین پایدار آب شرب مرکز استان در ماههای آتی، با توجه به وقوع خشکسالی شدید در حوضه آبریز سد مخزنی یامچی را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/09

احداث شبکه آبیاری گیوی استان اردبیل با فاینانس مالی دریافتی از بانکهای کشاورزی و سپه

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به همراه عضو هیئت مدیره و معاون طرح و توسعه و مدیر دفتر توسعه منابع آب شرکت، رئیس اداره منابع آب شهرستان کوثر و نماینده مجری طرح شبکه آبیاری گیوی از عملیات اجرایی احداث طرح شبکه آبیاری گیوی در شهرستان کوثر بازدید نمود و روند اجرای طرح در جبهه های کاری مختلف را به صورت میدانی و در برنامه ای چند ساعته بررسی و ارزیابی کرد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/04

تامین آب شرب پایدار و با کیفیت مرکز استان اولویت اصلی شرکت آب منطقه ای استان اردبیل در شرایط خشکسالی امسال می باشد

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل با حضور در شهرستان نیر از مخزن سد یامچی بازدید و آخرین وضعیت منابع و مصارف آب سد مخزنی یامچی و شرایط کیفی آب مخزن این سد برای تامین پایدار آب شرب مرکز استان در ماههای آتی، با توجه به وقوع خشکسالی شدید در حوضه آبریز سد مخزنی یامچی را مورد بررسی قرار داد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/05
یادداشت؛

صدور سند بستر رودخانه‌ها، گامی برای تحقق حکمرانی خوب آب

یادداشت-حسین زمانی، مدیرکل دفتر حقوقی شرکت مدیریت منابع آب ایران- آب راز جاویدان حیات؛ و زمین جایگاه رویش زندگی است. این دو رکن اساسی آفرینش، در طی قرون متمادی شاهرگ‌های این کره خاکی را تشکیل داده و تمدن‌های بزرگی را در جوار رودخانه‌ها پدید آورده‌اند. تا هنگامی که بشر، خود را جزئی از طبیعت می‌دانست، این راه های آبی زمین به موازات راه شیری کهکشان، ملهِم زندگی بود تا آن گاه که سنت‌های انسان با مدرنیزاسیون، در هم تافت و ملغمه‌ای ساخت که بی‌دست یازیدن بر تمام ارکان طبیعت، ناقص می‌نمود.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/02

افتتاح فاز اول طرح آبرسانی شرب نمین و عنبران در استان اردبیل

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل در بازدید از روند عملیات اجرای طرح آبرسانی شرب به شهرهای نمین و عنبران و روستاهای هدف گفت: با همت و تلاش شرکت آب منطقه ای استان اردبیل، فاز اول طرح آبرسانی شرب به شهرهای نمین و عنبران تکمیل شده است و بزودی مورد بهره برداری و افتتاح قرار می گیرد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/06/01

جلسه بررسی منابع ومصارف آب زیرزمینی در استان اردبیل

امروز یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰، با حضور مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل و معاونان و مدیران ذیربط شرکت دومین جلسه ویدئوکنفرانسی بررسی منابع و مصارف آب زیرزمینی به منظور تدقیق و بروزرسانی آمار و اطلاعات بیلان منابع آب در محدوده‌های مطالعاتی و حوضه‌های آبریز استان اردبیل برگزار شد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/05/31

با وجود خشکسالی و کمبود آب، خدمت رسانی به کشاورزان و تامین آب اراضی آنها در شبکه آبیاری سبلان استان اردبیل همچنان ادامه دارد

رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به همراه مدیر بهره برداری از تاسیسات ‌آبی شرکت آب منطقه ای و نمایندگان مجری طرح مرمت و بازسازی تاسیسات آبی و طرح احداث شبکه آبیاری و زهکشی سبلان و رئیس اداره بهره برداری و نگهداری سد و شبکه آبیاری سبلان به صورت میدانی و پیمایش صحرایی، از فعالیتها و اقدامات بهره برداری و نگهداری در شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد سبلان در بخش جنوبی و شمالی این شبکه بازدید نمود.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/05/26

احداث طرح سد مخزنی عنبران در استان اردبیل با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در حال انجام است

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به همراه مدیران ذیربط از پیشرفت فیزیکی و عملیات اجرایی در کارگاه طرح احداث سد مخزنی عنبران در شهرستان نمین بازدید کرد و از نزدیک در جریان آخرین اقدامات و فعالیتهای انجام در طرح سد مخزنی عنبران و برنامه اجرایی کارگاه برای ماههای آتی قرار گرفت.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/05/29

۳۵ هزارنفر در استان اردبیل از آب شرب بهداشتی برخوردار می شوند

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به همراه عضو هیئت مدیره و معاون مالی و پشتیبانی شرکت و رئیس اداره منابع آب شهرستانهای گرمی و انگوت از محل عملیات اجرایی پروژه تصفیه خانه آب شرب تازه کند شهرستان انگوت بازدید کرد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/05/23

بررسی منابع و مصارف آب زیرزمینی استان اردبیل

جلسه بررسی منابع و مصارف آب زیرزمینی استان اردبیل با رعایت دستورالعملهای بهداشتی و با حضوررئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و حضور ویدئو کنفرانسی مدیران ذیربط شرکت برگزار شد.

  اخبار استانی بخش آب
  اردبیل
  1400/05/23
« 1 2 3 4 ... 5 39 » صفحه: