سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: اتمام عملیات تعمیر و اورهال شیر هاول بانکر سد شهید کاظمی بوکان

اتمام عملیات تعمیر و اورهال شیر هاول بانکر سد شهید کاظمی بوکان

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی از اتمام عملیات تعمیر و اورهال شیر ۲۰۰۰ هاول بانکر سد شهید کاظمی بوکان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی بابک نیک‌نیا، با بیان این مطلب اظهار داشت: طی زمستان ۱۴۰۲ یکی از شیرهای سایز ۲۰۰۰ هاول بانکر سد شهید کاظمی بوکان دچار ایراد فنی شده بود به نحوی که در حالت بین ۲۰ تا ۳۰ درصد گشودگی، شیر قادر به بازو بست نبوده و تنظیم خروجی با مشکل روبرو گردیده بود. 
وی افزود: در این راستا پس از چندین بار بازدید میدانی و مانورهای مختلف روی شیر مذکور توسط عوامل فنی شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی تصمیم به باز شدن شیر هاول بانکر جهت تعمیر اساسی گرفته شد. 
 نیک‌نیا ضمن تاکید بر اتکا به نیروهای فنی شرکت در تعمیر این شیرها گفت: در اواخر سال گذشته طی چهار روز کاری عملیات دمونتاژ گیربکس سمت چپ و راست این شیر با کمک اکیپ فنی شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی و همکاران نیروگاه برق آبی سد مهاباد با سرپرستی  رحمانی مدیر منابع آب شهرستان مهاباد انجام و پس از بررسی‌های فنی تعمیر اساسی و تایید فنی از سوی همکاران در کمترین زمان ممکن با موفقیت نصب و راه اندازی شد.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی ضمن تقدیر و تشکر از معاونت منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت و همین‌طور زحمات شبانه روزی همکاران شرکت در اجرای این عملیات اظهار داشت: کل عملیات دمونتاژ و مونتاژ توسط عوامل فنی شرکت آب منطقه‌ای در طول ۸ روز کاری با کمترین هزینه و با موفقیت به پایان رسید که در صورت برون سپاری آن، بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال هزینه برآورد شده است.

کد خبر: 74065
  تاریخ خبر : 1403/03/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/07
 دبیر خبر
 46