سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: برگزاری سمینار آموزشی مدیریت توامان آب و برق شهرستان ازنا، ویژه بهره برداران و کشاورزان

برگزاری سمینار آموزشی مدیریت توامان آب و برق شهرستان ازنا، ویژه بهره برداران و کشاورزان

کارگاه آموزشی مصرف بهینه آب و برق اداره منابع آب شهرستان ازنا بامشارکت ادارات برق و جهادکشاورزی ازنا برگزارشد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای لرستان، غلامرضاتوکلی مدیر امور منابع آب شهرستان ازنا بیان داشت: در راستای آموزش، اطلاع رسانی و توجیه کشاورزان شهرستان ازنا با طرح توامان آب و برق و رعایت الگوی کشت و تمدید پروانه چاه‌های کشاورزی، سمینار آموزشی ویژه بهره‌برداران وکشاورزان منطقه برگزار شد.

مدیر امورمنابع اب شهرستان ازنا با اشاره به قانون توزیع عادلانه آب و چگونگی اجرای طرح توامان که در سال‌های اخیر شروع شده است، افزود: هدف از مدیریت توامان اب و برق، کنترل برداشت آب از منابع آب زیرزمینی است که طی سالیان گذشته با برداشت‌های بی‌رویه باعث کاهش سطح سفره‌های آب زیر زمینی شده است و با همین طرح، کنترل پیک مصرف انرژی برق نیز به صورت یکپارچه و همزمان مد نظر می‌باشد.

غلامرضا توکلی تصریح کرد: براساس قانون، در صورتی که چاهی بیش از ۳ سال تمدید نشده باشد، قابل ابطال است و مشکلات حقوقی فراوانی را بابت تمدید نکردن پروانه چاه‌ها برای کشاورزان بدنبال خواهد داشت.

در ادامه این ‌کارگاه آموزشی ۴ ساعته، مدیران ادارات برق و جهادکشاورزی ازنا سخنانی در راستای رعایت الگوی کشت و برون رفت از مصرف بیش از تولید برق در پیک فصل گرم تابستان مطرح نمودند ودر پایان سمیناربه سوالات فنی و حقوقی کشاورزان پاسخ داده شد.

کد خبر: 74031
  تاریخ خبر : 1403/03/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/06
 روابط عمومی
 42