سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: تشکیل کارگروه فنی پروژه های مطالعاتی تأمین آب و آبرسانی

تشکیل کارگروه فنی پروژه های مطالعاتی تأمین آب و آبرسانی

سرپرست دفتر فنی مطالعات طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: با صدور ابلاغ عضویت از طرف مدیر عامل شرکت برای 9 نفر از متخصصین با تحصیلات دکتری و کارشناسی ارشد ، کارگروه فنی پروژه های مطالعاتی تأمین آب و آبرسانی ، تشکیل گردید.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، حسن فرازجو  با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به نیاز طرح‌های توسعه منابع آب استان، مطالعات لازم در زمینه تامین آب و سامانه‌های آبرسانی انجام می‌شود. 

وی افزود: این نوع مطالعات معمولا شامل دو فاز مطالعات طراحی پایه و مطالعات طراحی تفصیلی می‌باشد و مباحث مرتبط با تاسیسات برداشت آب، خطوط آبرسانی، شبکه‌های توزیع آب، مخازن، تصفیه خانه و ... بررسی می‌شود و الزامات ژئوتکنیکی، محیط زیستی و اقتصادی نیز مورد توجه قرار می‌گیرند.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت ایجاد و تقویت علمی گروه‌های تخصصی گفت: حسب وظایف محوله، بررسی و تصویب گزارش‌های مطالعاتی شرکت آب منطقه‌ای گلستان در دفتر فنی مطالعات طرح‌های توسعه منابع آب و با همکاری اعضای کارگروه‌های فنی انجام می‌شود لذا سعی بر آن است تا در مطالعات فنی به علوم مرتبط با منابع آب، توجه نموده و با رعایت دستورالعمل‌های مربوطه، در جهت تدقیق مطالعات گام برداشته شود.

 

کد خبر: 74030
  تاریخ خبر : 1403/03/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/06
 روابط عمومی
 42